ՄԻՊ հնարավոր թեկնածուների անունները. «Հրապարակ» 01/14/2016 09:00 | Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ Կարեն Անդրեասյանի հրաժարականից ժամեր անց ՄԻՊ բազմաթիվ թեկնածուների անուններ էին շրջանառվում:
«Շրջանառվում են Աժ պատգամավորներ Կարեն Բեքարյանի, Թևան Պողոսյանի, փաստաբան Արտակ Զեյնալյանի, իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանի անունները։ Երեկ, սակայն, նոր թեկնածուի անուն էլ լսեցինք՝ ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ, դոցենտ Կարեն Գևորգյան, մականունը՝ Հնդիկ։
Նա Կենտրոնի դատավոր Ռուբեն Վարդազարյանի հետ հիմնել և ղեկավարում է «Բռեյվ» իրավաբանական գրասենյակը, հայրը՝ Ալբերտ Գևորգյանը, քաղաքապետարանում է աշխատում՝ Տարոն Մարգարյանի խորհրդականն է, համակարգում է տրանսպորտի ոլորտը։ Գևորգյանն ազգակցական կապեր ունի Վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանի հետ և իրավաբանականի դեկան Գագիկ Ղազինյանի սիրելիներից է։ Այնպես որ, շատ իրական թեկնածու է»,–գրում է թերթը։

Газета “Грапарак” назвала имена возможных претендентов на пост омбудсмена Армении 01/14/2016 10:07 | Пресса
Среди возможных кандидатов на пост омбудсмена Армении муссируются имена депутатов Национального Собрания: Карена Бекаряна, Тевана Погосяна, адвоката Артака Зейналяна, правозащитника Аветика Ишханяна, пишет газета “Грапарак”.
Однако, как отмечает издание, накануне они услышали среди претендентов и имя заместителя декана юридического факультета Ереванского государственного университета доцента Карена Геворкяна по прозвищу "Индус".
“Он вместе с судьей суда административного района Кентрон Рубеном Вардазаряном учредил и руководит юридической конторой “Брейв”, его отец – Альберт Геворгян - занимает пост советника мэра Еревана Тарона Маргаряна, отвечает за сферу транспорта. Кроме того, Геворкян состоит в родственных связях с председателем Контрольной палаты Ишханом Закаряном и является любимчиком декана юридического факультета Гагика Казиняна. Так что, это вполне реальный претендент”, - пишет газета.