Դատարանը վերահաստատել է «Մուսալեռ» համալիրում սպանության գործով մեղադրյալ Ա.Պառավյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանավորումը 01/13/2016 20:59 | Քրեական խրոնիկոն
«Մուսալեռ» ռեստորանա-հյուրանոցային համալիրում տեղի ունեցած սպանության դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով մեղադրյալ Ա.Պառավյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը դատարանն այսօր վերահաստատել է: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից:
Ա.Պառավյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝ 2016 թվականի հունվարի 6-ին նշված համալիրում որպես զենք օգտագորվող առարկայի գործադրմամբ խուլիգանություն կատարելու համար։ Վերջինիս որպես մեղադրյալ ներգրավելու որոշում քննիչը կայացրել էր հունվարի 9-ին: Նույն օրը միջնորդություն էր ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ, հայտարարվել հետախուզում։
Հունվարի 11-ին հետախուզվողը ներկայացել է իրավապահներին, նրան մեղադրանք է առաջադրվել, իսկ 2016թ. հունվարի 13-ին քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան Ա.Պառավյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանավորումը վերահաստատելու մասին, ինչը բավարարվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ մյուս 2 հետախուզվողներին հայտնաբերելու, միջադեպի մյուս մասնակիցների ինքնությունը, նրանցից յուրաքանչյուրի գործողություններն անհատականացնելու ուղղությամբ:

Суд подтвердил арест одного из фигурантов дела о вооруженном инциденте с убийством в ресторане “Мусалер” 01/14/2016 00:07 | Криминальная хроника
Суд в среду подтвердил избранную в отношении обвиняемого по уголовному делу о вооруженном инциденте с убийством в гостиничном комплексе “Мусалер” Армана Паравяна меру пресечения в виде заключения под стражу, сообщает на сайте Следственного комитета Армении в соцсети Фейсбук.
А. Паравяну было предъявлено обвинение по части 4 статьи 258 Уголовного кодекса РА за совершение 6 января 2016 года в указанном заведении хулиганства с применением предмета, используемого в качестве оружия. Решение о привлечении последнего в качестве обвиняемого следователь вынес 9 января, и в тот же день подал в суд ходатайство о применении в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу. Паравян был объявлен в розыск.
Разыскиваемый явился к правоохранителям 11 января и был взят под стражу, ему было предъявлено обвинение. 13 января 2016 года следователь подал в суд ходатайство о подтверждении избранной в отношении А. Паравяна меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено.
Ранее ведомство сообщило, что во время вооруженного инцидента в гостинично-ресторанном комплексе “Мусалер” был убит 22-летний А. Карапетян, а глава сельской администрации Тароника А. Хлгатян получил огнестрельное ранение.
“Предварительное расследование продолжается. Предпринимаются меры, направленные на установление остальных участников инцидента, индивидуализацию деяний каждого из них”, - говорится в сообщении.