Գողություն Տավուշի մարզպետի տանից. հարուցված քրեական գործը ՀԿԳ վարույթում է 01/14/2016   17:21  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչության Նոյեմբերյանի քննչական բաժնում հարուցվել  է քրեական գործ՝ Տավուշի մարզպետի տանից գողություն կատարելու դեպքի առթիվ։
Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ նախնական տվյալներով՝ 2016թ. հունվարի 13-ի ժամը 22:30-ից մինչև հունվարի 14-ի  ժամը 03:30-ն ընկած ժամանակահատվածում  առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը (անձինք) 2-րդ հարկի բաց պատշգամբի մուտքի դուռը տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ բացելու միջոցով ապօրինի մուտք են գործել Տավուշի մարզպետ Հովիկ Աբովյանին պատկանող տուն՝ հափշտակելով զարդեր, 2 բջջային հեռախոս և կանխիկ գումար՝ պատճառելով  գույքային վնաս:
Դեպքի առթիվ 2016թ. հունվարի 14-ին Նոյեմբերյանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի    3-րդ մասի  1.1-րդ կետով։
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի հանձնարարությամբ՝ քրեական գործով նախաքննությունը շարունակվում է ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի (անձանց) ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։

СК Армении расследует кражу из дома губернатора Тавушской области 01/14/2016 17:56 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту кражи из дома главы администрации Тавушской области, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело было заведено ноемберянским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Тавушской области по пункту 1.1 части 3 статьи 177 Уголовного кодекса РА.
По предварительным данным, в промежутке времени между 22:30 13 января и 03:30 14 января 2016 года предполагаемый преступник(преступники) проникли в принадлежащий главе администрации Тавушской области Овику Абовяну дом через открытый балкон на 2-м этаже, открыв с помощью технических средств входную дверь. Злоумышленники украли из дома украшения, два сотовых телефона и деньги.
По поручению председателя Следственного комитета РА уголовное дело передано в Главное управление по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА для продолжения производства предварительного расследования.
“Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств инцидента и личности(личностей) предполагаемого преступника(преступников)”, - говорится в сообщении.