Կադրային փոփոխությունների մասին խոսակցություններն ահուդողի մեջ են պահում գործադիրի ներկայացուցիչներին. «Հրապարակ» 01/13/2016 08:55 | Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, կադրային փոփոխությունների մասին խոսակցություններն ահուդողի մեջ են պահում գործադիրի ներկայացուցիչներին ու մարզպետներին։
Միայն հատուկենտ Նախարարներ են հանգիստ, որ համոզված են՝ մնալու են իրենց պաշտոններին. Դավիթ Հարությունյան, Վաչե Գաբրիելյան։ Մյուսներն սպասում են ամենաանսպասելիին։
Հատկապես վճռված է էկոնոմիկայի և մշակույթի նախարարների հարցը, նրանք կհեռանան։ Իսկ Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը Սուրբ ծնունդը նշանավորել է աշխատակազմին ուղղված հաղորդումով։
Ղահրամանյանն անտրամադիր ու նյարդային տեսքով ներկայացել է մարզպետարան և հայտնել, որ «գնում է վաստակած հանգստի»»,–գրում է թերթը։

“Грапарак”: Разговоры о кадровых изменениях держат в трепете членов правительства Армении 01/13/2016   09:30  |  Пресса
Разговоры о кадровых изменениях держат в трепете членов правительства Армении и губернаторов, пишет газета “Грапарак”.
Лишь отдельные министры проявляют спокойствие, будучи уверенными в том, что сохранят свои посты. Речь, в частности, идет о министре-руководителе аппарата правительства Давиде Арутюняне и министре международной экономической интеграции и реформ Армении Ваче Габриеляне.
“Решен вопрос министра экономики и главы Минкульта: они покинут свои должности", - отмечает издание.
Газета также пишет, что глава администрации Армавирской области Ашот Каграманян без настроения приехал в областную администрацию и заявил, что "уходит на заслуженный отдых”.