Օդի ջերմաստիճանն առաջիկա գիշեր կբարձրանա 1-2 աստիճանով 01/13/2016   14:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օդերևութաբանները տեղեկացնում են, որ հունվարի 14-ի գիշերը՝ 16-17-ին հանրապետությունում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 14-ի երեկոյան ժամերին և 15-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, 15-ի ցերեկը Վայոց Ձորում և Սյունիքում, 18-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյուն, հովտային և նախալեռնային շրջաններում՝ ձնախառն անձրև, անձրև:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան` 2-7 մ/վրկ արագությամբ, 14-ին առանձին վայրերում` քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վրկ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 14-ի գիշերը կբարձրանա 1-2 աստիճանով, 15-ի ցերեկը և 16-ի գիշերը կնվազի 4-5 աստիճանով, այնուհետև կբարձրանա 3-4 աստիճանով:
Երևանում հունվարի 14-ի գիշերը, 15-ի ցերեկը, 16-17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 14-ի երեկոյան ժամերին և 15-ի գիշերը սպասվում է ձնախառն անձրև:

Небольшое потепление ожидается в Армении на Старый Новый год 01/13/2016 14:15 | Лента новостей
Погода без осадков ожидается 14-го, а также 16-17 января в областях Армении и Ереване, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются 14-го января вечером и в ночь на 15-е января в большинстве регионов республики, а также 15-го января днем в Вайоцдзорской и Сюникской областях, в горных районах ожидается снег, в долинах и предгорьях, а также в армянской столице – дождь и дождь со снегом.
Ветер будет юго-западным до 2-7 метров в секунду, 14-го января в отдельных местностях скорость ветра может достигать до 15-20м/сек.
Температура воздуха в ночь на 14-е января днем повысится на 1-2 градуса с последующим понижением на 4-5 градусов днем 15-го января и в ночь на 16-е января, а затем вновь поднимется на 3-4 градуса.