Նախագահի հրամանագրով 9 դատավոր տեղափոխվել է այլ դատարաններ 01/12/2016 13:12 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով՝ Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Արմեն Խաչատրյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից ու նշանակվել Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր, իսկ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Մարինե Մելքոնյանը` Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով՝ ՀՀ տարբեր մարզերի առաջին ատյանի դատարանի դատավորներն ազատվել են զբաղեցրած պաշտոններից ու տեղափոխվել Երևանի տարբեր վարչական շրջանների առաջին ատյանի դատարանի դատավորներ:
Այսպես` դադարեցվել են Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորներ Նաիրա Ավետիսյանի ու Սարգիս Երիցյանի լիազորությունները, և նրանք նշանակվել են Երևանի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորներ:
Իսկ Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Դավիթ Գրիգորյանն ու Արարատի և Վայոց ձորի մարզերի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Ռուբիկ Մխիթարյանը նշանակվել են Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորներ:
Տավուշի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Լիլիթ Սարգսյանն էլ նշանակվել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր:
ՀՀ նախագահի մեկ այլ հրամանագրով՝ Հայաստանի Հանրապետության վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի դատավորներ են նշանակվել Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Գագիկ Խանդանյանն ու Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Սլավիկ Թորոսյանը:

Президент Армении подписал указ о переводе в другие суды девяти судей 01/12/2016   13:39  |  Лента новостей
Указом президента Армении Сержа Саргсяна судья суда общей юрисдикции первой инстанции ереванского административного района Арабкир и Канакер-Зейтун Армен Хачатрян освобожден от занимаемой должности и назначен судьей суда общей юрисдикции первой инстанции ереванских административных районов Ачапняк и Давташен. А судья суда общей юрисдикции первой инстанции административных районов Ачапняк и Давташен Марине Мелконян - судьей суда общей юрисдикции первой инстанции административного района Арабкир и Канакер-Зейтун.
Еще одним указом главы государства судьи ряда областных судов Армении освобождены от занимаемых должностей и переведены на работу в Ереван в качестве судей судов первой инстанции.
Так, прекращены полномочия судей суда общей юрисдикции первой инстанции Лорийской области Наиры Аветисян и Саркиса Ерицяна в связи с их назначением судьями суда общей юрисдикции первой инстанции столичных административных районов Ачапняк и Давташен.
А судьи судов общей юрисдикции первой инстанции Араратской и Вайоцдзорской областей Давид Григорян и Рубик Мхитарян назначены судьями суда общей юрисдикции первой инстанции столичных административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун.
Судья суда общей юрисдикции первой инстанции Тавушской области Лилит Саркисян назначена на должность судьи суда общей юрисдикции первой инстанции ереванского административного района Малатия-Себастия.
Еще одним указом президента судьями Апелляционного гражданского суда Армении назначены судья суда общей юрисдикции первой инстанции ереванского административного района Кентрон и Норк-Мараш Гагик Ханданян и судья суда общей юрисдикции первой инстанции Котайской области Славик Торосян.