«Մուսալեռ»-ում սպանության գործով հետախուզվողներից մեկը ներկայացել է. նրան մեղադրանք է առաջադրվել. Քննչական կոմիտեն որոշ մանրամասներ է ներկայացնում 01/12/2016   17:32  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունվարի 6-ին «Մուսալեռ» ռեստորանա-հյուրանոցային համալիրում տեղի ունեցած սպանության դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով  հետախուզման մեջ գտնվող Ա.Պառավյանը ինքնակամ ներկայացել է և նրան մեղադրանք է առաջադրվել: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ Ա.Պառավյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝ 2016 թվականի հունվարի 6-ին նշված համալիրում որպես զենք օգտագորվող առարկայի գործադրմամբ  խուլիգանություն կատարելու համար։ Վերջինիս որպես մեղադրյալ ներգրավելու որոշում քննիչը կայացրել էր հունվարի 9-ին և նույն օրը միջնորդություն ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ, հայտարարվել հետախուզում։
Հետախուզման մեջ գտնվող Ա.Պառավյանն իրավապահ մարմիններին է ներկայացել հունվարի 11-ին և կալանավորվել։ Մեղադրյալը հարցաքննվել է, և նրա մասնակցությամբ կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ։  Ա.Պառավյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը վերահաստատելու  միջնորդությունը քննարկման առարկա կդառնա ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով նախատեսված ժամկետում։
Հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ներկայումս հետախուզման մեջ է գտնվում 2 անձ Ա.Բաբայանը, ով որպես մեղադրյալ է ներգրավվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (խուլիգանություն՝ մի խումբ անձանց կողմից) , 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 10-րդ կետով (սպանություն՝ խուլիգանական դրդումներով), 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 10-րդ կետերով (խուլիգանական դրդումներով երկու կամ ավելի անձանց նկատմամբ սպանության փորձ) և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի կերպով հրազեն ձեռք բերելը, պահելը, կրելը), Խ.Խաչիկյանը՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (խուլիգանություն՝ մի խումբ անձանց կողմից)։
Նախաքննությունը շարունակվում է: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ հետախուզվողներին հայտնաբերելու,  միջադեպի մյուս մասնակիցների ինքնությունը, նրանցից յուրաքանչյուրի գործողություններն անհատականացնելու ուղղությամբ:
16:43 11/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Անելիք» բանկի մասնաճյուղի կառավարիչը հարցաքննվում է սպանության գործով
15:31 11/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Մուսալեռ» ռեստորանում աղմկահարույց կրակոցների և սպանության գործով բանկի կառավարիչը ներկայացել է իրավապահներին. Shamshyan
18:00 09/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Մուսալեռ» հյուրանոցային համալիրում զինված միջադեպին մասնակից է եղել, ոչ ավել ոչ պակաս, «Անելիք» բանկի մասնաճյուղի կառավարիչը
16:35 07/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«Մուսալեռ»-ում տեղի ունեցած սպանության գործով 31-ամյա տղամարդը որպես մելադրյալ է ներգրավվել՝ քրեական օրենսգրքի միանգամից 4 հոդվածներով
18:53 06/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱրմավիրի մարզում կատարված սպանությունը բացահայտվել է
17:13 06/01/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊարզվել է «Մուսալեռ» հյուրանոցային համալիրում զինված միջադեպի շարժառիթը, մասնակից անձանց շրջանակը
15:01 06/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՆոր մանրամասներ՝ «Մուսալեռ» ռեստորանում այս գիշեր տեղի ունեցած զինված միջադեպի մասին
12:13 06/01/2016  |  Քրեական խրոնիկոնԱԺ պատգամավորին պատկանող ռեստորանում կրակոցներից վիրավորվել է Տարոնիկի գյուղապետը, զոհվել՝ նույն գյուղի 22-ամյա բնակիչը. Shamshyan.com

Один из разыскиваемых по делу о вооруженном инциденте в ресторане “Мусалер” сдался правоохранителям, ему предъявлено обвинение – СК Армении 01/12/2016 18:14 | Криминальная хроника
Разыскиваемому по громкому делу о вооруженном инциденте с убийством в гостиничном комплексе “Мусалер” 6 января с.г. Арману Паравяну, который добровольно явился к правоохранителям, предъявлено обвинение, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
По совокупности добытых доказательств А. Паравяну инкриминируют часть 4 статьи 258(Хулиганство с применением предмета, используемого в качестве оружия) Уголовного кодекса РА.
“Решение о привлечении последнего в качестве обвиняемого следователь вынес 9 января, и в тот же день подал в суд ходатайство о применении в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу. Паравян был объявлен в розыск”, - говорится в сообщении.
Находившийся в розыске А. Паравян явился к правоохранителям 11 января и был взят под стражу. Обвиняемый был допрошен. С его участием проводятся необходимые следственные действия. Ходатайство о подтверждении избранной в отношении А. Паравяна меры пресечения в виде заключения под стражу станет предметом рассмотрения в предусмотренные Уголовно-процессуальным кодексом сроки.
Ранее ведомство сообщило, что во время вооруженного инцидента в гостинично-ресторанном комплексе “Мусалер” был убит 22-летний А. Карапетян, а глава сельской администрации Тароника А. Хлгатян получил огнестрельное ранение.
В рамках уголовного дела в настоящий момент в розыске находятся два человека: А. Бабаян, который был привлечен в качестве обвиняемого в совершении преступлений, предусмотренных пунктом 1 ч. 3 статьи 258(Хулиганство, совершенное группой лиц или организованной группой), пунктом 10 ч. 2 статьи 104(Убийство из хулиганских побуждений), пунктами 1 и 10 ч. 2 статьи 34-104(Покушение на убийство двух и более из хулиганских побуждений) и ч.1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА, а А. Хачикян – в качестве обвиняемого по пункту 1 части 3 статьи 258(хулиганство, совершенной группой лиц) Уголовного кодекса РА.
“Предварительное расследование продолжается. Предпринимаются меры, направленные на установление остальных участников инцидента, индивидуализацию деяний каждого из них”, - отмечается в сообщении.