Նախկին ամուսինը կնոջը կասկածել է դավաճանության մեջ. սպանության գործը դատարանոմ է 01/12/2016 11:01 | Քրեական խրոնիկոն
Խանդի շարժառիթով կնոջ սպանության մեջ մեղադրվող ամուսնու գործով նախաքննություն ավարտվել է, և գործն արդեն դատարանում է:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, 2015թ սեպտեմբերի 9-ին՝ ժամը 14.00-ին, Մալաթիա տոնավաճառին կից վարագույրների վաճառքի տաղավարում 39-ամյա Արտակը, խանդի շարժառիթով և ամուսնական անհավատարմության պատճառով սպանելու դիտավորությամբ, իր մոտ եղած որսորդական դանակով բազմաթիվ հարվածներ էր հասցրել 38-ամյա նախկին կնոջ մարմնի տարբեր մասերին՝ այդ կերպով ապօրինաբար նրան զրկելով կյանքից:
Ստացած վնասվածքներից կինը տեղում մահացել էր:
Արտակին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի 4-րդ մասով, նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Ըստ շրջանառնվող վարկածներից մեկի՝ ամուսինը կասկածել է, որ կինն իրեն դավաճանել է օտարերկրացու, մասնավորապես` թուրք տղամարդու հետ, ինչն էլ հենց կնոջը սպանելու պատճառ է դարձել:

В Ереване 39-летний мужчина предстанет перед судом по обвинению в убийстве экс-жены из-за подозрений в измене 01/12/2016 11:58 | Криминальная хроника
Предварительное следствие по уголовному делу в отношении жителя Еревана, обвиняемого в убийстве своей супруги на почве ревности, уже в суде.
Как уже ранее сообщало “Фактинфо”, 9 сентября 2015 в 14:00 по местному времени в магазине по продаже занавесок близ ярмарки в столичном округе Малатия 39-летний Артак из ревности нанес 38-летней экс-жене множественные удары охотничьим ножом, заподозрив ее в измене с иностранцем. От полученных ранений женщина скончалась на месте.
Артаку было предъявлено обвинение по части 1 статьи 104(Убийство) и части 4 статьи 235(Незаконное ношение газового, холодного или метательного оружия) Уголовного кодекса Армении.