Հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով՝ գլխի շրջանում հրազենային վնասվածք է ստացել և զոհվել ժամկետային զինծառայող. հարուցվել է քրեական գործ 01/11/2016   13:13  |  Քրեական խրոնիկոն
Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից հայ զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Հունվարի 9-ին՝ ժամը 21:30-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով՝ գլխի շրջանում հրազենային վնասվածք է ստացել և տեղում մահացել ժամկետային  զինծառայող, շարքային Արամայիս Յուրիկի Ոսկանյանը:

Уголовное дело заведено по факту убийства противником армянского военнослужащего 01/11/2016 13:57 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства противником армянского военнослужащего, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено первым гарнизонным следственным отделом по факту убийства по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма.Ведется предварительное расследование.
“Солдат-срочник рядовой Арамаис Юрикович Восканян погиб на месте от огнестрельного ранения в голову, полученного в результате выстрела, произведенного противником в направлении боевого поста оборонительного участка N-воинской части 9 января примерно в 21:30”, - говорится в сообщении.