Ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են 01/11/2016   15:41  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 11-ի ժամը 15.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ և Ամասիայի տարածաշրջանի միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Երևան-Սևան ավտոճանապարհի Չայնիի ոլորաններում, Եղեգնաձոր-Ելփին, Վայք-«Զանգեր», «Զանգեր»-Սիսիան, Գորիս-Սիսիան (10-15 կմ) ավտոճանապարհներին և Ջաջուռի լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
10:57 11/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԴժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ և Ամասիայի տարածաշրջանի միջհամայնքային ավտոճանապարհները
09:57 11/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎարդենյաց լեռնանցքը երկկողմանի փակ է
15:20 10/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԲերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը բացվել է
15:12 10/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԺամը 15-ի դրությամբ փակ է Վարդենյաց լեռնանցքը, դժվարանցանելի՝ Սոթք-Քարվաճառ և Ամասիայի տարածաշրջանի միջհամայնքային ավտոճանապարհները
10:37 10/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՄի շարք ավտոճանապարհներ փակ և դժվարանցանելի են
19:18 09/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱմասիայի տարածաշրջանում և Ջաջուռի լեռնանցքում բուք է
11:05 09/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀանրապետությունում տեղ-տեղ ձյուն է տեղում
10:05 09/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՓակ են Բերդ-Ճամբարակ, Մադինա-Լեռնահովիտ, Լեռնահովիտ-Գեղհովիտ ավտոճանապարհները և Վարդենյաց լեռնանցքը
20:36 08/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԲուք, մերկասառույց, փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
18:18 08/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՓակ են Բերդ-Ճամբարակ, Մադինա-Լեռնահովիտ, Լեռնահովիտ-Գեղհովիտ ավտոճանապարհները և Վարդենյաց լեռնանցքը

Трасса Степанцминда-Ларс открыта для проезда всех видов автотранспорта за исключением большегрузов с прицепами 01/11/2016 16:10 | Информационная платформа
Автомагистрали на территории Армении по состоянию на 15.00 понедельника в основном открыты для проезда транспорта, сообщает министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям республики.
Закрыт перевал Вардняц.
По-прежнему затруднено движение транспорта по автотрассе Сотк-Карвачар и проселочным дорогам в Амасийском районе.
Участок дороги Ереван-Севан близ придорожного кафе “Чайная”, трассы Ехегнадзор-Елпин, Вайк-“Зангер”, “Зангер”-Сисиан, Горис-Сисисан(10-15км), Джаджурский перевал местами наблюдается гололедица.