Առաջիկա երկու օրերին առանց տեղումների եղանակը կպահպանվի 01/11/2016 13:28 | ԼՐԱՀՈՍ
Համաձայն օդերևութաբանների կանխատեսումների՝ հունվարի 12-13-ին, 14-ի գիշերը, 16-ին հանրապետությունում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 14-ի երեկոյան ժամերին և 15-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, 15-ի ցերեկը Վայոց Ձորում և Սյունիքում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում` ձյուն, հովտային և նախալեռնային շրջաններում` ձնախառն անձրև:
Հարավարևմտյան քամու արագությունը վայրկյանում կհասնի 2-7 մետրի, 12-14-ին առանձին վայրերում կդիտվի քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վրկ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 14-15-ին գիշերը կբարձրանա 2-4 աստիճանով, ցերեկը նույնքան կնվազի:
Երևանում հունվարի 12-13-ին, 14-ի գիշերը, 15-ի ցերեկը, 16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 14-ի երեկոյան ժամերին և 15-ի գիշերը սպասվում է ձնախառն անձրև:

Погода без осадков продержится в Армении еще несколько дней 01/11/2016   13:43  |  Лента новостей
Погода без осадков ожидается 12-13, в ночь на 14-е и 16-го января в областях Армении и Ереване, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки прогнозируются 14-го января вечером и в ночь на 15-е января в большинстве регионов республики, а также 15-го января днем в Вайоцдзорской и Сюникской областях, в горных районах ожидается снег, в долинах и предгорьях, а также в армянской столице - дождь со снегом.
Ветер будет юго-западным до 2-7 метров в секунду, 12-14 в отдельных местностях скорость ветра может достигать до 15-20м/сек.
Температура воздуха в ночь на 15 января днем повысится на 2-4 градуса с последующим понижением на столько же днем.