«Մուսալեռ» ռեստորանում աղմկահարույց կրակոցների և սպանության գործով բանկի կառավարիչը ներկայացել է իրավապահներին. Shamshyan 01/11/2016 15:31 | Քրեական խրոնիկոն
SHAMSNYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի, ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության և Հայաստանի քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության և Վաղարշապատի քննչական բաժնի քննիչների բացատրական աշխատանքի շնորհիվ Վաղարշապատի ոստիկանություն է մեղակայականով ներկանացել «Անելիք» բանկի Վաղարշապատի մասնաճյուղից կառավարիչ Արմեն Պառավյանը:
Նրան մեղադրանք է առաջադրվել հունվարի 6-ին «Մուսալեռ» ռետսորանային համալիրում երիտասարդ սպանության և Տարոնիկ գյուղապետին հրազենային վնասվածք պատճառելու փաստով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում:
Նշված սպանությունը կատարելու կասկածանքով ոստիկանության և քննչական բաժնի կողմից որոնվում էր Էջմիածին քաղաքի Վ. Մամիկոնյան 34 տան բնակիչ, նախկինում դատված 32-ամյա Արթուր Անատոլիի Բաբայանը: Վերջինս կասկածվում էր Արմավիրի մարզի Տարոնիկ գյուղի բնակիչ, 22-ամյա Արամ Տիգրանի Կարապետյանին սպանելու մեջ, ինչպես նաև Տարոնիկի գյուղապետ, 35-ամյա Արմեն Արարատի Խլղաթյանին հրազենով վնասվածք պատճառելու մեջ:
Նշված հանցագործությունը կատարելու մեջ որոնվում էին նաև Էջմիածին քաղաքի բնակիչներ, 43-ամյա Արմեն Պառավյանը և 42-ամյա Խորեն Խաչիկյանը: Ֆոտոլրագրողը հայտնել էր նաև, որ Ա. Պառավյանը աշխատում է Անելիք բանկի Էջմիածնի մասնաճյուղում` որպես կառավարիչ, իսկ Խ. Խաչիկյանը` բիզնեսմեն է:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն էր տարածել, որ հունվարի 6-ին «Մուսալեռ» ռեստորանա-հյուրանոցային համալիրում տեղի ունեցած սպանության դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով որպես մեղադրյալ էր ներգրավվել ևս երկու անձ:
Վարույթն իրականացնող մարմնի կողմից ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ նշված համալիրում 2016թ. հունվարի 6-ին տեղի ունեցած զինված միջադեպին մասնակցություն են ունեցել նաև Էջմիածին քաղաքի բնակիչներ Խ.Խաչիկյանը և Ա.Պառավյանը։
Նախաքննությամբ ձեռք բերված ապացույցների համաձայն՝ նրանք խմբի կազմում դիտավորությամբ խախտել են հասարակական կարգը, հայհոյել աշխատակիցներ Վ.Խաչատրյանին, Ս.Խլղաթյանին, իսկ Ա.Պառավյանը նաև որպես զենք օգտագործվող առարկայով բռնություն է գործադրել նրանց, ինչպես նաև Տարոնիկ գյուղի բնակիչներ Ա.Կարապետյանի և Ա.Խլղաթյանի նկատմամբ:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ հունվարի 9-ին Ա.Պառավյանը որպես մեղադրյալ է ներգարվվել` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով, իսկ Խ.Խաչիկյանը՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով: Քննիչը նույն օրը միջնորդություն էր ներկայացրել դատարան՝ նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ։

Обвиняемый по делу о вооруженном инциденте в ресторане “Мусалер” управляющий филиалом одного из армянских банков сдался правоохранителям - Shamshyan 01/11/2016 15:54 | Криминальная хроника
Проходящий обвиняемым по делу о вооруженном инциденте в ресторане “Мусалер” управляющий вагаршапатским филиалом банка “Анелик” Армен Паравян явился с повинной в полицию, сообщает SHAMSNYAN.com.
Ему предъявлено обвинение в рамках уголовного дела о вооруженном инциденте в ресторанном комплексе “Мусалер”, в ходе которого был убит молодой парень и ранен глава сельской администрации Тароник.
По подозрению в совершении убийства 22-летнего парня из села Тароник Арама Карапетяна и ранении 35-летнего главы указанного села Армена Хлгатяна разыскивается 32-летний житель города Эчмиадзин, ранее судимый Артур Бабаян.
По подозрению в причастности к данному инциденту разыскивались также жители города Эчмиадзин:43-летний Армен Паравян и 42-летний Хорен Хачикян.
Ранее Следственный комитет сообщил, что в качесхтве обвиняемых по уголовному делу об убийстве в гостиничном комплексе “Мусалер” в Армавирской области в еще два человека.
“Благодаря мероприятиям, предпринятым осуществляющим производство органом, было установлено, что к произошедшему 6 января 2016 года вооруженному инциденту в указанном комплексе причастны также жители города Эчмиадзин – Х. Хачикян и А. Паравян”, - говорилось в сообщении
Согласно добытым в ходе предварительного следствия доказательствам, указанные лица в составе группы умышленно нарушили общественный порядок, нецензурно выражались в адрес сотрудников заведения - Хачатряна и С. Хлгатяна. А А.Паравян к тому же применил к ним, а также в отношении жителей села Тароник - А. Карапетяна и А. Хлгатяна - насилие с применением предмета, используемого в качестве оружия.
"По достаточной совокупности добытых доказательств 9 января А. Паравян был привлечен в качестве обвиняемого по части 4 статьи 258 Уголовного кодекса РА, а Х. Хачикян – по пункту 1 части 3 статьи 258 Уголовного кодекса РА.В тот же день следователь подал в суд ходатайство о применении в отношении них меры пресечения в виде заключения под стражу”, - отмечалось в сообщении.