Կիրակի 10 / 27 / 2024
«Մուսալեռ» հյուրանոցային համալիրում զինված միջադեպին մասնակից է եղել, ոչ ավել ոչ պակաս, «Անելիք» բանկի մասնաճյուղի կառավարիչը 01/09/2016   18:00  |  Քրեական խրոնիկոն
«Մուսալեռ» հյուրանոցային համալիրում տեղի ունեցած սպանության գործով «Փաստինֆո»-ին նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել:
Պարզվում է, որ հյուրանոցային համալիրում «իրենց լավ զգացած» անձանց մեջ եղել է նաև, ոչ ավել ոչ պակաս, բանկի կառավարիչ:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ խուլիգանությանը, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից, մասնակից է եղել նաև «Անելիք» բանկի Էջմիածնի մասնաճյուղի կառավարիչ՝ 42- ամյա Արմեն Պառավյանը:
Հյուրանոցա-ռեստորանային համալիրում  Պառավյանի և մեկ այլ անձի կողմից ոչ միայն հայհոյանքներ է հնչել Տարոնիկ գյուղի բնակիչներ Արամ Կարապետյանի ու Արմեն Խլղաթյանի հասցեին, այլև՝ բռնություն է կիրառվել:
«Փաստինֆո»-ի հարցման ի պատասխան Քննչական կոմիտեից տեղեկացրեցին, որ Արմեն Պառավյանը և Խորեն խաչիկյանը որպես մեղադրյալ են ներգրավել:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 6-ին` ժամը 00:20-ի սահմաններում, Արմավիրի մարզի Մուսալեռ գյուղի տարածքում գործող «Մուսալեռ» հյուրանոցա-ռեստորանային համալիրում մի քանի երիտասարդ կոպիտ կերպով խախտել են հասարակական կարգը, հայհոյել համալիրի աշխատակիցներին, բռնություն գործադրել համալիրի աշխատակիցներ Վանուշ Խաչատրյանի և Սմբատ Խլղաթյանի, ինչպես նաև՝ վերջինիս կանչով համալիր եկած Արմավիրի մարզի Տարոնիկ գյուղի բնակիչներ Արամ Կարապետյանի ու Արմեն  Խլղաթյանի նկատմամբ:
Վիճաբանության ընթացքում դրա մասնակիցներից մեկը` 31-ամյա Ա.Բաբայանը,  իրեն կարգի հրավիրելու` Սմբատ Խլղաթյանի դիտողությունից վրդովված, սեփական անձի «առավելություններն» ընդգծելու մոլուցքից դրդված, իր մոտ գտնվող հրազենով կրակել է  Ա.Կարապետյանի և Ա.Խլղաթյանի ուղղությամբ:
Փախուստի դիմելիս ատրճանակն ուղղել է նաև Ս.Խլղաթյանի ուղղությամբ և փորձել կրակել, սակայն ատրճանակը խափանվել է և հանցագործությունն ավարտին չի հասցրել:
Ստացված հրազենային վնասվածքից Արամ Կարապետյանը մահացել է, իսկ Արմեն Խլղաթյանը հրազենային վնասվածքներով տեղափոխվել է Երևան քաղաքի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց:
Ա.Բաբայանը ՀՀ քրեական օրենսգրքի 4 հոդվածներով որպես մեղադրյալ է ներգրավել և միջնորդություն է ներկայացվել դատարան`  նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ:

Среди участников вооруженного инцидента в гостиничном комплексе “Мусалер” был управляющий филиалом одного из армянских банка 01/09/2016   19:09  |  Криминальная хроника
ИА “ФактИнфо” стали известны новые подробности по делу об убийстве в гостиничном комплексе “Мусалер” в Армавирской области Армении.
Как выясняется, среди участников вооруженного инцидента в “Мусалере” был ни много ни мало управляющий банком.
По информации “ФактИнфо”, это – 42-летний управляющий Эчмиадзинским филиалом банка “Анелик” Армен Паравян.
Паравян и еще один участник инцидента в вышеуказанном заведении не только нецензурно выражались в адрес жителей села Тароник - Арама Карапетяна и Армена Хлгатяна, но и применили к ним насилие.
Как сообщили в Следственном комитете Армении, Армен Паравян и Хорен Хачикян привлечены по делу в качестве обвиняемых.
Напомним, 6 января 2016 года примерно в 00:20 в действующем на территории села Мусалер гостинично-ресторанном комплексе “Мусалер” несколько молодых людей грубым образом нарушили общественный порядок, нецензурно выражались в адрес сотрудников комплекса и применили насилие в отношении работников заведения - Вануша Хачатряна и Смбата Хлгатяна, а также прибывших по зову последних жителей села Тароник - Арама Карапетяна и Армена Хлгатяна.
По данным следствия, во время ссоры один из ее участников – 31-летний А. Бабаян, возмущенный замечанием призвавшего его к порядку Смбата Хлгатна, движимый манией величия, выстрелил из имеющего при нем огнестрельного оружия в А. Карапетяна и А. Хлгатяна. Убегая, он направил пистолет и в сторону С. Хлгатяна и пытался выстрелить, однако по не зависящим от его воли обстоятельствам, в частности, вследствие осечки при стрельбе из пистолета, не смог довести преступление до конца.
От полученных огнестрельных ранений погиб Арам Карапетян, а Армен Хлгатян с огнестрельными ранениями был доставлен в Университетскую клиническую больницу №1 г.Ереван.
А. Бабаян привлечен в качестве обвиняемого по пункту 1 части 3 статьи 258, пунктам 10 части 2 статьи 104, пунктам 1 и 10 части 2 статьи 34-104 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА. В суд подано ходатайство о применении в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу.