Պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության կմեկնեն ձմեռային զորակոչի առաջին նորակոչիկները 01/08/2016 16:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր` 2016թ. հունվարի 8-ին, պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության կմեկնեն ձմեռային զորակոչի առաջին նորակոչիկները: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Զորակոչին մասնակցող բոլոր կառույցների համակարգված աշխատանքների շնորհիվ այսօր առավել բարձր հիմքերի վրա է դրված զորակոչային գործընթացի իրականացումը:
Առավել օրինական և թափանցիկ զորակոչ ապահովելու նպատակով ներդրված զինծառայության վայրի ընտրության վիճակահանության սկզբունքն ապահովում է արդարության սկզբունքների պահպանումը, նվազագույնի է հասցնում կոռուպցիոն դրսևորումները և հնարավորություն է ընձեռում առավելագույնս կանխել անօրինականությունները:
ՀՀ զինված ուժերի համալրման գործընթացը խստագույնս վերահսկվում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ԶՈւ ԳՇ ղեկավարության և իրավապահ մարմինների կողմից:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի հովանու ներքո ստեղծվել է 2016թ. ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով: Տեղեկությունների համար զանգահարել 010-52-34-82 հեռախոսահամարով:
ՀՀ զինված ուժերում ծառայելը հայրենի եզերքի և սեփական ժողովրդի անվտանգությունն ապահովելը ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացու սահմանադրական պարտքն է և հայ ժողովուրդը անվերապահորեն սատարում է հանրապետական նշանակության այս միջոցառմանը: Անձնվիրաբար ծառայել հայրենիքին` նշանակում է լինել երկրի ու ժողովրդի արժանավոր զավակ:

В Армении стартовал зимний призыв в армию 01/08/2016   17:26  |  Лента новостей
В Армении сегодня стартовал зимний призыв в армию, сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении.
В сообщении говорится, что благодаря скоординированной работе всех участвующих в призыве структур процесс его проведения выведен на более высокий уровень. Место службы определяется по итогам жеребьевки, что делает процесс более прозрачным и законным,  сводит к минимуму коррупционные риски и позволяет по максимуму предотвратить беззаконие.
Отмечается, что процесс восполнения Вооруженных сил Армении строжайше контролируется министерством обороны РА, руководством Генштаба ВС и правоохранительными органами.
По поручению министра обороны под эгидой Общественного совета при главе  оборонного ведомства создана комиссия по рассмотрению заявлений и жалоб граждан в ходе зимнего призыва 2016 года. Информацию можно получить, позвонив по номеру 010-52-34-82
“Служба в ВС Армении и обеспечение безопасности собственного народа – конституционный долг каждого гражданина Армении, и армянский народ  безоговорочно поддерживает это мероприятие республиканского значения. Самоотверженная служба Родине – означает быть достойным сыном страны и народа. Безопасной службы защитникам Отечества”, - говорится в сообщении.