Սիսիանում բուք է, Արագածոտնի մարզում՝ մառախուղ. կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ 01/06/2016   11:07  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 6-ի ժամը 11.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Փակ են Բերդ-Ճամբարակ, Սոթք-Քարվաճառ, Կապուտան-Հատիս-Զովաշեն, Կոտայքի մարզի Սևաբերդ և Ֆանտան գյուղեր տանող ավտոճանապարհները և Վարդենյաց լեռնանցքը:
Դժվարանցանելի են Գորիս-Սիսիան, Երասխ-Զանգակատուն, Սևան-Գավառ-Մարտունի, ինչպես նաև Տավուշի, Վայոց ձորի, Սյունիքի, Կոտայքի մարզերի միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Արարատի մարզի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վայոց ձորի մարզում և Սյունիքի մարզի Սիսիան քաղաքում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով: Սիսիան քաղաքում առկա է բուք, իսկ Թալին-Աշտարակ ավտոճանապարհին մառախուղ է:

Движение транспорта на ряде автомагистралей в Армении приостановлено из-за непогоды - МТУЧС 01/06/2016 11:24 | Информационная платформа
Автомагистрали на территории Армении по состоянию на 10:00 утра в основном открыты для проезда транспорта, сообщает министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям республики.
Закрыты для движения автотрассы Сотк-Карвачар, Капутан-Атис-Зовашен, дороги, ведущие в села Севаберд и Фантан Котайкской области и перевал Варденяц.
Затруднено движение по автомагистралям Горис-Сисиан, Ерасх-Зангакатун, Севан-Гавар-Мартуни, а также проселочным дорогам в Тавушской, Вайоцдзорской и Сюникской областях.
На дорогах в Араратской области местами образовался гололед.
Осадки в виде снега наблюдаются в Арагацотнской и Вайоцдзорской областях и городе Сисиан в Сюнике. В Сисиане метет метель, а Арагацотнскую область затянуло туманом.
Проводятся работы по расчистке и обработке дорог смесью из соли и песка.
По данным Департамента чрезвычайных ситуаций МВД Грузии, автотрасса Степанцминда – Ларс открыта для движения легковых автомобилей при использовании противоскользящих цепей.