Նոր մանրամասներ՝ «Մուսալեռ» ռեստորանում այս գիշեր տեղի ունեցած զինված միջադեպի մասին 01/06/2016   15:01  |  Քրեական խրոնիկոն
«Մուսալեռ» ռեստորանում այս գիշեր զինված միջադեպի մասին «Փաստինֆո»-ին որոշ մանրամասներ են հայտնի դարձել:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, կրակոցների հետևանքով վիրավորվել է Տարոնիկի գյուղապետը և զոհվել նույն գյուղի 22-ամյա բնակիչը:
Մեր տեղեկություններով՝ ամեն ինչ սկսվել է հունվարի 5-ի ուշ երեկոյան: Մի խումբ երիտասարդներ` 4-5 հոգի, գնացել են «Մուսալեռ» ռեստորան եւ պահանջել, որ իրենց համար սեղան գցեն առանձնացված մի տեղ` ոչ ավել, ոչ՝ պակաս՝ տնօրենի սենյակում: Իրենց պահել են շատ հանդուգն, հայհոյել, որոնց կարգի հրավիրելու փորձերը ռեստորանի աշխատակիցների կողմից արդյունք չեն տվել:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ռեստորան է գնացել Տարոնիկի գյուղապետ Ա.Խլղաթյանն իր երիտասարդ բարեկամի` 22-ամյա Ա.Կարապետյանի հետ, սակայն երիտասարդներին ոչ միայն հանդարտցնել չի հաջողվել, այլ նաեւ վերջիններս ավելի են ոգեւորվել, հանել են զենքն ու կրակել:
Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ` գյուղապետն անգամ փորձել է զենքը վերցնել նրանց ձեռքից, սակայն չի ստացվել: Նրանք սառնասրտորեն կրակել են 22-ամյա երիտասարդի կրծկավանդակին ու տեղում սպանել, հրազենային վնասվածք են պատճառել նաեւ գյուղապետին ու դիմել փախուստի:
Նշենք, որ դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Էջմիածնի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ եւ 235-րդ հոդվածների՝ սպանության եւ ապօրինի զենք-ռազմամթերքի ձեռք բերելու եւ պահելու հատկանիշներով:

Стали известны новые подробности вооруженного инцидента в ресторане “Мусалер” в Армении 01/06/2016 15:43 | Криминальная хроника
ИА “ФактИнфо” стали известны некоторые подробности вооруженного инцидента, произошедшего этой ночью в ресторане “Мусалер” в Армавирской области Армении.
Ранее появилась информация, что в результате стрельбы погиб 22-летний житель села Тароник и ранен глава того же села.
По информации “ФактИнфо”, инцидент произошел 5 января вечером. Группа молодых людей в составе 4-5 человек явилась в ресторан “Мусалер” и потребовала, чтобы им накрыли стол ни много ни мало в кабинете директора. Посетители вели себя дерзко и нецензурно выражались. Попытки сотрудников ресторана призвать их к порядку не увенчались успехом.
По сведениям “ФактИнфо”, в ресторан отправился глава села Тароник А. Хлгатян со своим 22-летним родственником – А. Карапетяном, однако утихомирить молодых людей не удалось. Более того, последние, еще более воодушевившись от этого, достали оружие и открыли огонь.
По данным источника “ФактИнфо”, глава села попытался даже отобрать у них оружие, однако ему не удалось. Они хладнокровно убили 22-летнего парня выстрелом в грудь, а также ранили из огнестрельного оружия главу сельской администрации и скрылись с места происшествия.
По данному факту эчмиадзинским следственным отделом Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по признакам ст.104(Убийство) и ст.235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА.