Ժամը 13-ի դրությամբ որոշ ավտոճանապարհներ փակ են կամ դժվարանցանելի 01/06/2016   13:46  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 6-ի ժամը 13.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Փակ են Մեղրի-Կապան (ուժեղ ձնաբուք), Բերդ-Ճամբարակ, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհները, Վարդենյաց լեռնանցքը, Կոտայքի մարզում՝ Կապուտան-Հատիս-Զովաշեն, Սևաբերդ և Ֆանտան գյուղեր տանող ավտոճանապարհները:
Դժվարանցանելի են Գորիս-Սիսիան, Երասխ-Զանգակատուն, Սևան-Գավառ-Մարտունի, ինչպես նաև Տավուշի, Վայոց ձորի, Սյունիքի, Կոտայքի մարզերի միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Արարատի մարզի և հանրապետության բարձրադիր ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Սյունիքի մարզի Սիսիան քաղաքում առկա է բուք և տեղումներ ձյան տեսքով:
11:07 06/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՍիսիանում բուք է, Արագածոտնի մարզում՝ մառախուղ. կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ

В Армении ряд автомагистралей по-прежнему закрыты и труднопроходимы 01/06/2016   14:12  |  Информационная платформа
Автомагистрали на территории Армении по состоянию на 13:00 среды в основном открыты для проезда транспорта, сообщает министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям республики.
Закрыты для движения автотрассы Мегри-Капан(сильный снегопад),Берд-Чамбарак, Сотк-Карвачар, Капутан-Атис-Зовашен, дороги, ведущие в села Севаберд и Фантан Котайкской области и перевал Варденяц.
Затруднено движение транспорта по автомагистралям Горис-Сисиан, Ерасх-Зангакатун, Севан-Гавар-Мартуни, а также проселочным дорогам в Тавушской, Вайоцдзорской и Сюникской областях.