Նշանակալի է Ձեր ավանդը հայ պարարվեստի բնագավառում. Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Նորայր Մեհրաբյանին 01/04/2016 13:40 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Նորայր Մեհրաբյանին՝ ծննդյան 75-ամյակի առթիվ, մաղթել ստեղծագործական երկարակեցություն, հաջողություններ և նորանոր ձեռքբերումներ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Նշանակալի է Ձեր ավանդը հայ պարարվեստի բնագավառում: Սփյուռքում Ձեր կազմավորած համույթներն այսօր հաջողությամբ հանդես են գալիս աշխարհի տարբեր բեմահարթակներում, իսկ Ձեր ստեղծած «Բարեկամություն» պարի պետական համույթը ինքնատիպ պարախմբերից մեկն է:
Աշխարհով մեկ տարածելով հայ ազգային մշակույթը՝ Դուք պարը կենդանացնում եք ազգային երաժշտության և հայ կոմպոզիտորների երկերի մշակումների հիման վրա»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Серж Саргсян поздравил народного артиста Армении Норайра Меграбяна с 75-летием 01/04/2016 14:26 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян в понедельник направил поздравительное послание народному артисту РА Норайру Меграбяну по случаю 75-летия со дня его рождения, пожелал творческого долголетия, успехов и новых достижений. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Весом Ваш вклад в сферу армянского танцевального искусства. Сформированные Вами в Диаспоре ансамбли сегодня успешно выступают на различных мировых сценах, а созданный Вами государственный танцевальный ансамбль “Барекамутюн” (“Дружба”) – один из самобытных танцевальных коллективов”, – говорится в поздравительном послании.