ՀՀ ՊՆ-ն խստագույնս դատապարտում է ադրբեջանական կողմի հերթական սադրիչ գործողությունը. այն անհետևանք չի մնալու 12/25/2015   18:36  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն է հայտնում դեկտեմբերի 25-ին ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հակառակորդի դիպուկահարի  կողմից արձակված կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Կարեն Սիսակի Աքուլյանի հարազատներին և կիսում է կորտսյան ծանր վիշտը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խստագույնս դատապարտում է ադրբեջանական կողմի հերթական սադրիչ  գործողությունը, որը ինչպես միշտ անհետևանք չի մնալու:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Ադրբեջանի կողմից շփման գծում զինված դիմակայության խորացման և իրավիճակի ապակայունացմանը միտված հերթական քայլը կրկին փաստում է այդ պետության իշխանությունների կողմից ԼՂ խնդրի կարգավորան հարցում ապակառուցողական մոտեցման, միջնորդական առաքելության հորդորների անտեսման և միջազգային իրավունքի նորմերի ոտնահարման մասին:
18:03 25/12/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՀակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով զոհվել է հայ զինծառայող. հարուցվել է քրեական գործ
16:23 25/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդի դիպուկահարի կրակոցից զինծառայող է զոհվել
13:14 25/08/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչը կմասնակցի ՀԱՊԿ-ի ռազմատնտեսական համագործակցության միջպետական հանձնաժողովին առընթեր գործարար խորհրդի նիստի աշխատանքներին
13:54 19/08/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են հայ-լեհական ռազմական համագործակցության ոլորտի զարգացմանն առնչվող հարցեր
19:14 18/08/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԶինված ուժերի զորամասերում մեկնարկել է 2015 թվականի ամառային ուսումնական փուլը

Минобороны Армении: Очередная провокация азербайджанской стороны не останется без последствий 12/25/2015 18:51 | Актуальная тема
Министерство обороны Армении строжайше осуждает очередную провокацию азербайджанской стороны, которое, как и остальные, не останется без последствий.
Как сообщила ранее Минобороны НКР, 25 декабря около 13:00 на боевом опорном пункте одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, дислоцированных в северном направлении линии соприкосновения с ВС Азербайджана, от произведенного противником из снайперской винтовки выстрела смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий АО НКР Карен Сисакович Акулян 1997 года рождения.
Министерство обороны Армении выражает глубокие соболезнования в связи с гибелью военнослужащего.
"Очередной шаг Азербайджана, направленный на углубление вооруженного противостояния на линии соприкосновения и дестабилизацию ситуации, вновь свидетельствует о деструктивной позиции властей этой страны в вопросе урегулирования карабахской проблемы, игнорировании ими призывов посреднической миссии и попрании норм международного права”, - говорится в заявлении оборонного ведомства Армении.