Հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով զոհվել է հայ զինծառայող. հարուցվել է քրեական գործ 12/25/2015   18:03  |  Քրեական խրոնիկոն
Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության երրորդ  կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից հայ զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
25.12.2015թ՝ ժամը 13:00-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով՝ աջ ուսային և անութային շրջանում հրազենային վնասվածք է ստացել և տեղում մահացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Կարեն Սիսակի Աքուլյանը:

Уголовное дело возбуждено по факту убийства азербайджанским снайпером армянского солдата-срочника 12/25/2015   18:32  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства азербайджанским снайпером армянского военнослужащего.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, дело заведено третьим гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления по факту убийства по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма.
“Солдат срочной службы рядовой Карен Сисакович Акулян погиб на месте от огнестрельных ранений в правое плечо и подмышечную область, полученных в результате выстрела произведенного противником в направлении  боевого поста оборонительного участка N-воинской части  25 декабря 2015 года около 13:00.Ведется предварительное расследование”, - говорится в сообщении.