Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանքներ 12/23/2015   10:20  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղի ունեցած զինված բախումների ընթացքում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ կիրառել է նաև ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանքներ /58 արկ/, 82 միլիմետրանոց ականանետ  և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ:
13:07 22/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄեր գործողությունների արդյունավետությունը որոշվում է հակառակորդի նպատակադրված խնդիրների խափանմամբ. Արծրուն Հովհաննիսյան
12:40 22/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ Այս տարվա ընթացքում Ադրբեջանը 200-ից ավել զոհ ունի
10:39 22/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՇփման գծում շարունակվել են զինված բախումները
10:26 21/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդի սադրիչ քայլերը ճնշելու համար հայկական կողմը դիմել է պատժիչ գործողությունների
14:08 19/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ դիրքապահներն ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը կանխել են, պատճառել մարդկային կորուստներ և հետ շպրտել իրենց ելման դիրքերը
10:36 19/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատժիչ գործողությունների
10:00 19/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ Սեյրան Օհանյանը մեկնել է Արցախ. հակառակորդը գործի է դրել հրետանային միջոցներ, տանկեր
09:43 19/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդի դիվերսիոն գործողությունների արդյունքում ՊԲ զինծառայող է զոհվել

Азербайджанская сторона обстреляла позиции Армии обороны НКР из зенитных установок 12/23/2015 10:35 | Актуальная тема
22-го декабря и в ночь на 23 декабря на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения произошли боестолкновения, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Как отмечается в сообщении оборонного ведомства, в ходе боестолкновений c азербайджанской стороны по позициям Армии обороны НКР было произведено более 2000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров.
Помимо этого, противник применил на северном направлении линии соприкосновения зенитную установку ЗУ-23-2 (58 снарядов), 82-мм миномет и гранатомет типа АГС-17.
“Передовые подразделения Армии обороны сохраняют полный контроль над ситуацией на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство", - отмечается в сообщении.