Տրոլեյբուսը վրաերթի է ենթարկել 2 կանանց, որոնցից մեկը տեղում մահացել է. հարուցվել է քրեական գործ 12/23/2015 17:42 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Կոմիտասի պողոտայում տեղի ունեցած մահվան ելքով վրաերթի դեպքի առթիվ: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Նախնական տվյալներով՝ 2015թ. դեկտեմբերի 23-ին՝ առավոտյան ժամը 07:40-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Կոմիտաս պողոտայի թիվ 51 հասցեի դիմաց, կին վարորդի կողմից վարած թիվ 10 երթուղու տրոլեյբուսը վրաերթի է ենթարկել հետիոտներ Սեդա Սեդրակյանին և Հասմիկ Իգիթյանին, ինչի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից վերջինս տեղում մահացել է, իսկ Ս. Սեդրակյանը տեղափոխվել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (Ավտոմեքենա կամ մեխանիկական այլ տրանսպորտային միջոց վարող անձի կողմից ճանապարհային երթևեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ):
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքների պարզաբանման համար նշանակվել են փորձաքննություններ։

СК Армении завел уголовное дело по факту наезда столичного троллейбуса на двух женщин, одна из которых погибла 12/23/2015   18:21  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту наезда троллейбуса на двух женщин в Ереване, одна из которых погибла, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным управлением Следственного комитета РА по городу Ереван по части 2 статьи 242(Нарушение лицом, управляющим автомобилем или другим механическим транспортным средством, правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) Уголовного кодекса РА.
Инцидент произошел на проспекте Комитаса в Ереване в среду рано утром, около 07:40.
По предварительным данным, троллейбус №10, которым управляла женщина, наехал на пешеходов Седу Седракян и Асмик Игитян, в результате чего последняя от полученных травм погибла на месте, а С. Седракян была госпитализирована в медицинский центр “Сурб Григор Лусаворич”.
“Ведется расследование. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на обеспечение всестороннего и объективного исследования всех обстоятельств происшествия. Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначены экспертизы», - говорится в сообщении.