Շփման գծում շարունակվել են զինված բախումները 12/22/2015 10:39 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում շարունակվել են զինված բախումները: Այդ մասին տեղեկացնում է
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց: Ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հյուսիսային և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ կիրառել է նաև TR-107 տիպի հրթիռային կայանքներ /8 արկ/, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր /16 արկ/, ՀՀՆ-9 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն տիրապետել օպերատիվ իրադրությանը և իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Минувшей ночью на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения продолжались боестолкновения – Минобороны НКР 12/22/2015   11:12  |  Актуальная тема
21-го декабря и в ночь на 22 декабря на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения продолжились боестолкновения, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Как отмечается в сообщении оборонного ведомства, за указанное время c азербайджанской стороны по позициям Армии обороны НКР было произведено более 900 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров. Помимо этого, противник применил на северном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения РСЗО TR-107 (8 снарядов), 60-мм и 82-мм минометы (16 снарядов), гранатометы типов СПГ-9 и АГС-17.
"Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают уверенно владеть оперативной обстановкой и осуществлять надежную защиту боевых позиций", - отмечается в сообщении.