Գորիսում տեղի ունեցած մահվան ելքով ավտովթարի ժամանակ ղեկին գտնվել է անչափահաս 12/22/2015   16:34  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Գորիսի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ մահվան պատճառ հանդիսացած ավտովթարի դեպքի առթիվ. ավտոմեքենայի ղեկին եղել է անչափահաս։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Դեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 22-ի սահմաններում, ահազանգ էր ստացվել, որ Գորիսի Սյունիքի փողոցի և Երևանյան խճուղու հատման խաչմերուկում Ա.Բաղդասարյանի անվամբ հաշվառված «Մերսեդես Բենց 420» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և բախվել Երևանյան խճուղու աջ կողնակում առկա գովազդային վահանակի սյանը, ինչի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից ուղևոր, 15-ամյա տղան մահացել է, ևս 2 դեռահաս մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են բժշկական կենտրոն։ Պարզվել է, որ վթարի պահին ավտոմեքենայի ղեկին է գտնվել անչափահաս։
Քննությամբ պարզվել է, որ 2015թ. դեկտեմբերի 18-ին` ժամը 20:30-ի սահմաններում, Գորիս քաղաքի բնակիչ Ա.Բաղդասարյանն իրեն պատկանող «Մերսեդես Բենց» մակնիշի ավտոմեքենան տեխսպասարկման կետ տեղափոխելու նպատակով հանձնել է եղբորորդուն, ով 15 տարեկան է։ Նույն օրը` ժամը 22-ի սահմաններում, Սյունիքի փողոցի և Երևանյան խճուղու հատման խաչմերուկում ձախ շրջադարձ կատարելիս ավտոմեքենան, որի ղեկին գտնվել է դեռահասը, դուրս է եկել երթևեկելի ուղեմասից և ավտոմեքենայի աջակողմյան հատվածով բախվել Երևանյան խճուղու աջ կողնակում առկա գովազդային վահանակի սյանը, ինչի հետևանքով ուղևորներից մեկը՝ 15-ամյա Արենը, ստացած վնասվածքներից տեղում մահացել է, իսկ ղեկին գտնվող Նարեկը և նրան հասակակից Ալիկն  ստացած վնասվածքներով տեղափոխվել են «Գորիսի բժշկական կենտրոն»:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Գորիսի քննչական բաժնում 2015թ-ի դեկտեմբերի 20-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 243-րդ հոդվածով՝ տրանսպորտային միջոցը 16 տարին չլրացած անձին հանձնելու համար, որի հետևանքով անզգուշությամբ առաջացել է մարդու մահ։
10:44 19/12/2015  |  Արտակարգ պատահարներ«Մերսեդես Բենց»-ը բախվել է գովազդային վահանակի սյանը. 15-ամյա տղան մահացել է
23:23 10/12/2015  |  Արտակարգ պատահարներԻջևան քաղաքում «KIA Sorento»-ն դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և հայտնվել մոտակա այգում. կա մեկ զոհ, երկու վիրավոր
23:46 06/11/2015  |  Արտակարգ պատահարներԼոռու մարզում «Toyota Land Cruiser Prado»-ն հայտնվել է ձորակում. կա երկու զոհ և մեկ վիրավոր. Shamshyan.com
23:45 20/10/2015  |  Արտակարգ պատահարներՄահվան ելքով ավտովթար Հաղարծին գյուղում. Shamshyan.com
15:28 20/10/2015  |  Արտակարգ պատահարներՄահացու վնասվածքներն ստացել էր ոչ թե ընկնելու, այլ՝ ավտոպատահարի արդյունքում
18:20 27/09/2015  |  Արտակարգ պատահարներԵրևան-Մեղրի ավտոճանապարհին բախվել են «Mercedes»-ը և «Volkswagen»-ը. կա մեկ զոհ և երեք տուժած (Լրացված)
16:08 27/09/2015  |  Արտակարգ պատահարներԵրևան-Մեղրի ավտոճանապարհին բախվել են «Mercedes»-ը և «Volkswagen»-ը. կա մեկ զոհ և երեք տուժած
15:26 27/09/2015  |  Արտակարգ պատահարներՄահվան ելքով ավտովթար Գորիսի ոլորաններում (Լրացված)
12:28 27/09/2015  |  Արտակարգ պատահարներՄահվան ելքով ավտովթար Գորիսի ոլորաններում
18:14 25/08/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՄանկահասակ երեխաների մահվան պատճառ հանդիսացած վրաերթի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունն ավարտվել է

За рулем “Мерседеса”, попавшего в смертельное ДТП в Горисе, был 15-летний подросток 12/22/2015 17:40 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту смертельного ДТП с участием “Мерседеса”, за рулем которого находился 15-летний подросток, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено горисским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Сюникской области по статье 243(Передача транспортного средства лицу, не достигшему шестнадцатилетнего возраста, повлекшая по неосторожности смерть человека) Уголовного кодекса РА.
Как отмечается в сообщении ведомства, 18 декабря около 22:00 поступил сигнал о том, что на пересечении улицы Сюника и Ереванского шоссе в Горисе автомобиль марки “Мерседес Бенц 420”, зарегистрированный на имя А. Багдасаряна, съехал с проезжей части дороги и врезался в установленную справа на обочине опору для рекламного щита, в результате чего пассажир, 15-летний юноша, от полученных травм скончался, еще двое подростков с телесными повреждениями были доставлены в медицинский центр. Выяснилось, что в момент аварии за рулем находился несовершеннолетний подросток.
Следствием установлено, что 18 декабря с.г. около 20:30 житель города Горис А. Багдасарян передал принадлежащий ему автомобиль марки “Мерседес Бенц” своему 15-летнему племяннику, чтобы он пригнал машину на пункт техосмотра. В тот же день около 22:00 на пересечении улицы Сюника и Ереванского шоссе автомобиль, за рулем которого был несовершеннолетний подросток, при повороте налево, съехал с проезжей части дороги и врезался в опору для рекламного щита, в результате чего один из пассажиров, 15-летний Арен, от полученных травм погиб на месте, а находившийся за рулем автомобиля Нарек и его сверстник Алик с телесными повреждениями были госпитализированы в медцентр Гориса.