Հակառակորդի սադրիչ քայլերը ճնշելու համար հայկական կողմը դիմել է պատժիչ գործողությունների 12/21/2015 10:26 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղի ունեցած զինված բախումների ընթացքում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /236 արկ/, 82 /155 արկ/, 120 /23 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 /4 արկ/ և ՌՊԳ-7 /3 արկ/ տիպի նռնականետերից, TR-107 տիպի հրթիռային կայանքից /24 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1700 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը շփման գծի հարավային (Հադրութ) ուղղությամբ կիրառել է նաև 122 միլիմետրանոց Դ-30 հաուբից հրանոթ /4 արկ/:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի սադրիչ քայլերը ճնշելու համար դիմել են պատժիչ գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Армия обороны НКР прибегла к карательным действиям для подавления провокаций азербайджанской стороны 12/21/2015   10:38  |  Актуальная тема
20-го декабря и в ночь на 21-е декабря на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения продолжались вооруженные столкновения, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
Как отмечается в сообщении, за указанное время ВС Азербайджана из стрелкового оружия различных калибров произвели по позициям Армии обороны НКР более 1700 выстрелов, а также выпустили 236 снарядов из 60-мм, 155 снарядов из 82-мм и 23 снаряда из 120- миллиметровых минометов, а также из гранатометов АГС-17(4 снаряда) и РПГ-7(3 снаряда). Помимо этого, противник применил также РСЗО TR-107(24 снаряда) и 122-миллиметровую гаубицу Д-30 (4 снаряда) на южном участке линии соприкосновения(Гадрут).
“Дислоцированные на передовой подразделения Армии обороны для подавления провокаций противника прибегли к карательным действиям и продолжали уверенно выполнять поставленную перед ними задачу”, - говорится в сообщении.