Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատժիչ գործողությունների 12/19/2015 10:36 | ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում շարունակվել են զինված բախումները: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /143 արկ/, 82 /258 արկ/, 120 /25 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից, ՀՀՆ-9 /1 արկ/, ՀԱՆ-17 /40 արկ/ և ՌՊԳ-7 /3 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3500 կրակոց: Հակառակորդը կիրառել է նաև զրահատեխնիկա (տանկ /3 արկ/), ԶՈւ-23-2 /2 արկ/ տիպի զենիթային և TR-107 /1 արկ/ տիպի հրթիռային կայանքներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատժիչ գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Армия обороны НКР прибегла к карательным действиям для подавления агрессии противника 12/19/2015   11:23  |  Лента новостей
18-го декабря и в ночь на 19-е декабря на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения продолжались вооруженные столкновения, сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
Как отмечается в сообщении, за указанное время ВС Азербайджана из стрелкового оружия различных калибров произвели по позициям Армии обороны НКР более 3500 выстрелов, а также выпустили 143снарядa из 60-мм, 258 снарядов из 82-мм и 25 снарядов из 120- миллиметровых минометов, а также из  гранатометов типов СПГ-9(1 снарядов), АГС-17(40 снарядов) и РПГ-7(3 снаряда).  Противник применил также РСЗО TR-107(1 снаряд).
"Передовые подразделения Армии обороны для подавления наступательной активности противника перешли к карательным действиям и продолжали уверенно выполнять поставленную перед ними задачу”, - говорится в сообщении.