Սերժ Սարգսյան. Հայաստանի Հանրապետությունը չպետք է կորցնի աշխարհի ամենաանվտանգ երկրներից մեկի իր համբավը 12/18/2015   18:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը Ազգային անվտանգության մարմինների աշխատողի օրվա առթիվ:
«Ազգային անվտանգության մարմինների հարգելի՛ աշխատողներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ և համակարգի վետերաններին մասնագիտական տոնի կապակցությամբ:
Հայաստանի ազգային անվտանգության մարմինները զարգացման պատկառելի ճանապարհ են անցել: Մեր նորագույն պատմության մեջ դուք նշանակալի ներդրում ունեք հայոց պետականության հիմքերի ամրապնդման գործում: Հատկապես այսօրվա արտաքին մարտահրավերների պայմաններում, երբ բարդացել է պետության և հասարակության խաղաղ ու անվտանգ զարգացման ապահովումը, դուք մշտապես աչքի եք ընկնում պատասխանատվության մեծ զգացումով և նվիրվածությամբ:
Անվտանգության ապահովման խնդիրն աննախադեպ սուր է ժամանակակից աշխարհում: Անվտանգության ծառայությունների և իրավապահ մարմինների՝ նույնիսկ ամենազարգացած համակարգեր ունեցող երկրներում մենք ականատես ենք դառնում արկածախնդիր և վայրագ գործողությունների: Այս նոր իրավիճակում բոլորիս գերխնդիրն է թույլ չտալ նման ողբերգական իրադարձություններ ու միջադեպեր մեր երկրում:
Հայաստանի Հանրապետությունը չպետք է կորցնի աշխարհի ամենաանվտանգ երկրներից մեկի իր համբավը: Մեր քաղաքացիները, ինչպես նաև մեր երկիր այցելող օտարերկրացիներն իրենց պետք է մշտապես ապահով զգան այստեղ:
Հաղթահարելով բոլոր դժվարությունները՝ դուք կարողանում եք մասնագիտական բարձր մակարդակով և պատվով կատարել ձեր պարտքը մեր պետության և ժողովրդի առջև, որի համար շնորհակալություն եմ հայտնում ձեզ:
Վստահ եմ, որ դուք նույն ոգով կշարունակեք լուծել հետախուզության, հակահետախուզության, սահմանադրական կարգի պահպանման, ահաբեկչության դեմ պայքարի, պետական սահմանի պահպանության և ազգային անվտանգության մարմիններին վերապահված այլ խնդիրներ:
Կրկին շնորհավորելով ձեզ՝ մաղթում եմ քաջառողջություն, երջանկություն և հետագա հաջողություններ ձեր բարձր առաքելության մեջ»:

Серж Саргсян: Армения не должна утратить репутацию одной из самых безопасных стран в мире 12/18/2015   20:05  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян направил послание по случаю Дня работника органов национальной безопасности. Текст послания опубликован на сайте главы государства.
“Уважаемые сотрудники органов национальной безопасности Армении!
Горячо поздравляю вас и всех ветеранов системы с профессиональным праздником.
Органы национальной безопасности Армении прошли внушительный путь развития. В нашей новейшей истории вы внесли весомый вклад в укреплении основ армянской государственности. Особенно в условиях возникших сегодня внешних вызовов, осложняющих обеспечение мирного и безопасного развития государства и общества, вы всегда отличаетесь преданностью и чувством высокой ответственности.
Проблема обеспечения безопасности стоит беспрецедентно остро в современном мире. Даже в странах, имеющих самые развитые системы служб безопасности и правоохранительных органов, мы становимся очевидцами авантюристских и варварских действий. В сложившихся новых реалиях нашей сверхзадачей является недопущение подобных трагических событий и инцидентов в нашей стране.
Республика Армения не должна утратить свою репутацию одной из самых безопасных стран в мире. Наши граждане, а также посещающие нашу страну иностранцы должны всегда чувствовать себя здесь в безопасности.
Вам удается, преодолевая все трудности, на высоком профессиональном уровне и с честью выполнять ваш долг перед нашим государством и народом, за что выражаю вам благодарность.
Уверен, что вы в том же духе продолжите выполнять задачи разведки, контрразведки, охраны конституционного строя и государственной границы, борьбы с терроризмом, а также возложенные законом на органы национальной безопасности другие задачи.
Еще раз поздравляя вас, желаю крепкого здоровья, счастья и дальнейших успехов и достижений в вашей высокой миссии”.