Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշվել է 12/18/2015 12:51 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Բացի դիվերսիոն գործողություններից, դեկտեմբերի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը հակառակորդը տարբեր զինատեսակներից շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 235 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /373 արկ/, 82 /189 արկ/, 120 /15 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից, ՀՀՆ-9 /3 արկ/, ՀԱՆ-17 /19 արկ/ և ՌՊԳ-7 /13 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 5000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի պատժիչ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշվել է:

Азербайджанская сторона продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня - Минобороны НКР 12/18/2015 13:07 | Актуальная тема
Азербайджанская сторона, помимо диверсионных действий, 17-го декабря и в ночь на 18-е декабря продолжала интенсивно нарушать режим прекращения огня с использованием оружия различных калибров на линии соприкосновения с ВС НКР, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанное время ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 235 раз. По позициям Армии обороны НКР было произведено более 5000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, а также выпущено 373 снарядa из 60-мм, 189 снарядов из 82-мм и 15 снарядов из 120- миллиметровых минометов, а также из гранатометов типов СПГ-9(5 снарядов), АГС-17(19 снарядов) и РПГ-7(13 снарядов).
"В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны карательных действий наступательная активность противника была подавлена”, - говорится в сообщении.