Ադրբեջանական կողմն առնվազն տվել է 3 զոհ և վիրավորներ 12/18/2015 18:18 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 17-ի լույս 18-ի գիշերը հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդի կողմից ձեռնարկվել են հետախուզադիվերսիոն գործողություններ, որոնք հանդիպելով հայկական կողմի կուռ պաշտպանությանը ձախողվել են, և նախահարձակ հակառակորդը, կորուստներ կրելով, հետ է շպրտվել: Այս մասին ևս մեկ անգամ հիշեցնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ըստ ՊԲ համապատասխան ծառայությունների կողմից ձեռքբերված հավաստի տվյալների, ավելի ուշ հայտնի է դարձել, որ միայն Թալիշի ուղղությամբ ադրբեջանական կողմն առնվազն տվել է 3 զոհ և վիրավորներ, որոնցից մեկը գտնվում է մահամերձ վիճակում: Ըստ ՊԲ նույն աղբյուրների, ադրբեջանական զինուժը կորուստներ է կրել նաև հարավային ուղղությամբ՝ տալով 2 զոհ և վիրավորներ:
ՊԲ պատժիչ գործողություններից սարսափած հակառակորդը հյուսիսարևելյան (Թալիշ) ուղղությամբ, այսօր՝ ժամը 15:40-ի սահմաններում, կիրառել է զրահատեխնիկա (տանկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացնում են մարտական հերթապահություն և պատրաստ են ջախջախիչ հարված հասցնել ցանկացած սադրանքի:

Азербайджанская сторона потеряла как минимум 5 человек убитыми и несколько ранеными при попытке диверсии против НКР 12/18/2015 18:52 | Актуальная тема
В ночь с 17 на 18 декабря на различных отрезках линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил ВС Азербайджана предприняли разведывательно-диверсионные действия, которые провалились, встретив мощное сопротивление армянской стороны: предпринявший атаки противник был отброшен с потерями на исходные позиции. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно полученным соответствующими службами Армии обороны НКР достоверным данным, позже стало известно, что в одном только направлении Талыша азербайджанская сторона понесла потери как минимум 3 убитыми и несколько человек ранеными, один из которых находится при смерти. Согласно тем же источникам АО НКР, азербайджанская армия понесла потери также na южном направлении – двое убитых и несколько раненых.
"Испугавшись карательных действий Армии обороны НКР, противник в северо-восточном направлении (Талыш) примерно в 15:40 18-го декабря применил танки. Передовые подразделениями АО НКР уверенно несут боевое дежурство и готовы нанести сокрушительный удар в ответ на любые провокации”, - говорится в сообщении.