Հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական հարձակման հետևանքով զոհվել է 2 պարտադիր ժամկետային զինծառայող. հարուցվել է քրեական գործ 12/18/2015 13:42 | Քրեական խրոնիկոն
Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից 2 հայ զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ։
2015 թ. դեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 03:40-ի սահմաններում, հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խումբը հարձակում է իրականացրել N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական հենակետերի ուղղությամբ: Մարտական գործողությունների արդյունքում ստացած հրազենային վնասվածքներից զոհվել են պարտադիր ժամկետային զինծառայողներ՝ շարքայիններ Աղասի Արսենի Գրիգորյանը և Ռուբեն Ռոբերտի Ալեքսանյանը: Հրազենային վիրավորումներ են ստացել և զինվորական հոսպիտալ տեղափոխվել մի շարք զինծառայողներ, որոնց վիճակը գնահատվում է ծանր:
Երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՝ կազմակերպված խմբի կողմից, ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով, սպանելու նպատակով, ապօրինաբար երկու և ավելի անձանց դիտավորությամբ կյանքից զրկելու, երկու և ավելի անձանց դիտավորությամբ կյանքից զրկելու փորձ կատարելու դեպքի առթիվ:

Уголовное дело возбуждено по факту убийства азербайджанскими диверсантами двух армянских военнослужащих 12/18/2015 14:03 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по фактам убийства противником двух армянских военнослужащих и покушения на убийство еще нескольких солдат, сообщает пресс-служба следственного комитета Армении.
Дело заведено вторым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления по фактам умышленного убийства двух и более лиц, совершенного организованной группой по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма, и покушения на убийство двух и более лиц, совершенного организованной группой по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма
“18 декабря 2015 года около 03:40 диверсионно-разведывательная группа противника предприняла атаку на боевой пост оборонительного участка N-ской воинской части. От полученных в результате боевых действий огнестрельных ранений погибли солдаты срочной службы рядовые Агаси Арсенович Григорян и Рубен Робертович Алексанян. Еще несколько военнослужащих получили огнестрельные ранения и были доставлены в военный госпиталь. Их состояние оценивается как тяжелое. Ведется предварительное расследование”, - говорится в сообщении.