Ձերբակալվել է Աշոցքի զինվորական կոմիսարիատի 2-րդ բաժնի պետ Ոսկան Ոսկանյանը 12/17/2015 23:32 | Քրեական խրոնիկոն
Կաշառք պահանջելու եւ ստանալու կասկածանքով ձերբակալվել է Աշոցքի զինվորական կոմիսարիատի 2-րդ բաժնի պետ Ոսկան Ոսկանյանը: Այս մասին քիչ առաջ ֆեյսբուքում գրառում է թողել ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Գրառման մեջ մասնավորապես ասվում է. «ՀՀ ՊՆ ՌՈ Գյումրու բաժանմունքի աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ հետախուզական միջոցառումների արդյունքում բաժանմունք հրավիրված Սամվել Գրիգորի Սիմոնյանը հաղորդում է տվել այն մասին, որ Աշոցքի զինվորական կոմիսարիատի 2-րդ բաժնի պետ, մայոր Ոսկան Ֆելիքսի Ոսկանյանը, իր որդուն` նույն զինկոմիսարիատի զորակոչիկ Ժորա Սամվելի Սիմոնյանին պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից երեք տարով տարկետում տալու նպատակով 2012թ.-ին իրենից պահանջել է և առձեռն ստացել է 6,500 ԱՄՆ դոլար գումար: Նույն ժամանակ 2015թ.-ին առաջին զորակոչից իր որդուն կրկին ազատելու համար կրկին պահանջել և առձեռն ստացել է 4,500 ԱՄՆ դոլար:
Փաստի առթիվ ՀՀ ՔՐ. օր. 311 հոդվածի հատկանիշներով (կաշառք ստանալը) ՀՀ ՊՆ ՌՈ-ում հարուցվել է քրեական գործ: Ոսկան Ոսկանյանը ձերբակալվել է:

Начальник второго отдела военного комиссариата Ашоцка задержан по подозрению в получении взятки 12/18/2015   09:41  |  Криминальная хроника
Начальник второго отдела военного комиссариата Ашоцка Воскан Восканян задержан по подозрению в получении взятки, сообщил  на своей странице в социальной сети Фейсбук пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
“В результате предпринятых сотрудниками гюмрийского отделения Военной полиции Минобороны Армении оперативно-розыскных мероприятий Самвел Симонян, который был вызван в отделение, сообщил о том, что в 2012 году начальник второго отдела военного комиссариата Ашоцка майор Воскан Восканян потребовал от  него  и получил лично в руки 6.500 долларов в обмен на предоставление его сыну, Жоре Симоняну, отсрочки от  призыва на обязательную военную службу сроком на три года. В то же время в 2015 году для повторного освобождения его сына от первого призыва он вновь потребовал и получил лично в руки 4.5000 долларов”, - говорится в сообщении.
“По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам статьи 311 (Получение взятки)Уголовного кодекса РА. Оперативно-розыскные мероприятия продолжаются”, - отмечается в сообщении.