«Ջերմուկ Գրուպ»-ն ազատվեց ավելացված արժեքի հարկից 12/17/2015 13:38 | ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարությունն այսօր որոշում կայացրեց «Ջերմուկ Գրուպ» ՓԲԸ-ին երեք տարի ժամկետով ազատել ՀՀ ներմուծված սարքավորումների դիմաց մաքսային մարմինների կողմից հաշվարկված ավելացված արժեքի հարկի վճարումից:
«Ջերմուկ Գրուպ»-ը Ջերմուկ քաղաքում մտադիր է նոր, ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած, ամբողջովին նոր գործարան կառուցել: Եվ ներկրվող սարքավորումներն ու ապրանքները հենց այդ նպատակի համար են:
Իսկ գործարարին ԱԱՀ-ից ազատելու որոշումը կառավարությունը հիմնավորում է նրանով, որ դրա արդյունքում «ընկերությունը կկարողանա էլ ավելի ամրապնդել և կայուն ու ինքնատիպ դեր գրավել ինչպես ներքին, այնպես էլ՝ արտաքին շուկաներում, կստեղծվեն նոր աշխատատեղեր»:
Ներդրումային ծրագրի շրջանակներում ընկերությունը նախատեսում է իրականացնել շուրջ 5 մլրդ ՀՀ դրամի ներդրում, որից 3.46 մլրդ-ը` սարքավորումների ձեռքբերման համար:
Նոր գործարանում ընկերությունը նախատեսում է արտադրել տարեկան շուրջ 5.4 մլրդ դրամի արտադրանք, ավելացնել 50 նոր աշխատատեղ, որոնց միջին աշխատավարձը 2016թ.-ին կկազմի` 170, 2017թ.-ին` 187, 2018թ.-ին` 205 հազար դրամ:

Правительство Армении освободило “Джермук груп” от НДС 12/17/2015   13:58  |  Лента новостей
Правительство Армении на заседании в четверг приняло решение освободить ЗАО “Джермук груп” от уплаты налога на добавленную стоимость за импортируемое оборудование сроком на 3 года.
Компания планирует в городе Джермук построить новый завод, оснащенный по последнему слову техники, а импортируемое оборудование будет служить этой цели.
Правительство объяснило свое решение тем, что благодаря этому компания сумеет упрочить свои позиции не только на внутреннем, но и на внешнем рынках и создать новые рабочие места.
В рамках инвестиционной программы компания планирует осуществить вложения на сумму порядка 5 млрд драмов, из которых 3.46 млрд. драма пойдут на приобретение оборудования.
“Джермук груп” рассчитывает производить на новом предприятии продукцию на сумму порядка 5.4 млрд.драмов, создать 50 новых рабочих мест со средней зарплатой 170 тыс. драмов в 2016г. и 187 тыс драмов– в 2017г. и 205 тыс драмов – в 2018 году.