Տիգրան Սարգսյանի հայցը բավարարվեց մասնակի 12/16/2015   17:11  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատարանը քիչ առաջ մասնակի բավարարեց ՀՀ նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հայցն ընդդեմ Փայլակ Հայրապետյանի, «shamshyan.com»  էլեկտրոնային զանգվածային լրատվական միջոցի, երրորդ անձ ճանաչված Գագիկ Շամշյանի՝ զրպարտություն հանդիսացող տվյալները հերքելու, ինչպես նաև Փայլակ Հայրապետյանից հօգուտ Տիգրան Սարգսյանի 1 մլն դրամ որպես բարոյական վնասի հատուցում բռնագանձելու մասին:
Վճռով Փայլակ Հայրապետյանը պարտավորեցվում է նույն՝ «shamshyan.com»  էլեկտրոնային զանգվածային լրատվական միջոցով տպագրել հերքում առ այն, որ հրապարակման մեջ Փայլակ Հայրապետյանի հայտնած տեղեկությունները զրպարտություն են, յոթուկես մլն դոլար գումար Տիգրան Սարգսյանի հաշվին փոխանցելը, գումար ստանալու, Տիգրան Սարգսյանի կողմից 90 կգ ոսկի ստանալու մասին տեղեկությունները ստուգվել և չեն համապատասխանում իրականությանը, ինչը հաստատվել է դատարանի սույն վճռով:
Դատական ակտով Փայլակ Հայրապետյանից հօգուտ Տիգրան Սարգսյանի պետք է բռնագանձվի 100 հազար դրամ որպես բարոյական վնասի փոխհատուցում, ևս 24 հազար դրամ գումար Փայլակ Հայրապետյանից հօգուտ հայցվոր Տիգրան Սարգսյանի պետք է բռնագանձվի, որից 20 հազար դրամը որպես գույքային պահանջի   և 4 հազար դրամը որպես ոչ գույքային պահանջի համար նախատեսված և վճարված պետական գույքի գումար: Մնացած մասով հայցը մերժվել է:
17:21 19/06/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՕֆշորի գործով դատավարությունը կսկսվի հունիսի 24-ին
15:47 13/06/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՕֆշորային սկանդալի վերաբերյալ առաջին քրեական գործը հասավ դատարան
09:25 27/05/2015  |  ՄամուլԿճոյանը, ի տարբերություն Տիգրան Սարգսյանի, Փայլակ Հայրապետյանին դատի չի տա. «Ժողովուրդ»
09:18 27/05/2015  |  ՄամուլՏիգրան Սարգսյանը դատական հայց է ներկայացրել Փայլակ Հայրապետյանի դեմ. «Ժամանակ»
09:40 23/05/2015  |  Մամուլ«Օֆշորի» գործի նախաքննությունն ավարտվել է. «Ժողովուրդ»
22:15 15/07/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՕֆշորի գործում քրեական տարրեր չկան. փաստաբան
18:16 25/06/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԱշոտ Սուքիասյանի՝ Հայաստան տեղափոխվելը նոր թափ կհաղորդի օֆշորի գործի նախաքննությանը. Գ.Կոստանյան

Суд в Ереване частично удовлетворил иск Тиграна Саркисяна к Пайлаку Айрапетяну 12/16/2015   18:04  |  Актуальная тема
Суд общей юрисдикции административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун частично удовлетворил иск бывшего премьер-министра Армении, ныне посла Армении в США Тиграна Саркисяна против предпринимателя Пайлака Айрапетяна с требованием обязать Пайлака Айрапетяна опровергнуть через электронное массовое информационное средство shamshyan.com являющиеся клеветой сведения,а также взыскать с Пайлака Айрапетяна в пользу Тиграна Саркисяна 1 млн драмов в качестве компенсации морального ущерба. Третьим лицом по делу выступает Гагик Шамшян.
Согласно решению суда, Пайлак Айрапетян обязуется опубликовать на сайте электронного издания «shamshyan.com» опровержение, согласно которому предоставленные Пайлаком Айрапетяном СМИ сведения, - клевета. Информация о якобы передаче 7.5 млн. долларов на счет Тиграна Саркисяна и полученных им 90 кг. золота была проверена и не соответствует действительности, что было подтверждено настоящим решением суда.
Суд постановил взыскать с Пайлака Айрапетяна в пользу Тиграна Саркисяна 100 тыс. драмов в качестве возмещения морального вреда, а также 24 тыс. драмов  в качестве компенсации судебных издержек. В остальной части иск был отклонен.