Սարյա Եսայանը եւ Հրաչյա Թամրազյանը պարգեւատրվել են «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով 12/16/2015   14:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 16-ին ստորագրել է հրամանագրեր «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով պարգեւատրելու մասին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Մարտակերտի շրջանում իրականացրած բարեգործական մի շարք ծրագրերի համար պարգեւատրվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի բժիշկ-ռեւմատոլոգ, Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր բժիշկ Սարյա Եսայանը։
Արցախում Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարան - «Գանձասար» գիտամշակութային կենտրոնի ստեղծման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար պարգեւատրվել է Մեսրոպ Մաշտոցի անվան հին ձեռագրերի գիտահետազոտական ինստիտուտի` Մատենադարանի տնօրեն, բանասիրական գիտությունների դոկտոր Հրաչյա Թամրազյանը։

Президент НКР подписал указы о награждении медалью "Вачаган Барепашт" 12/16/2015   14:54  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян подписал в среду указы о награждении медалью "Вачаган Барепашт»", сообщается на официальном сайте главы НКР.
За осуществление в Мартакертском районе Нагорно-Карабахской Республики ряда благотворительных программ награждена врач-реаниматолог медицинского центра «Святой Григор Лусаворич», Заслуженный врач Республики Армения Сарья Есаян.
За значительный вклад в создание в Арцахе научно-культурного центра «Матенадаран им.Месропа Маштоца - Гандзасар» награжден директор научно-исследовательского института древних рукописей Матенадаран им.Месропа Маштоца, доктор филологических наук Грачья Тамразян.