ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին 12/16/2015 10:40 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 15-ին և լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 105 անգամ:
Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /52 արկ/, 82 /26 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից, ՀՀՆ-9 /3 արկ/ և ՌՊԳ-7 /3 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1100 կրակոց:Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня более 105 раз – Минобороны НКР 12/16/2015   10:57  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона 15-го декабря и в ночь на 16-е декабря нарушила режим прекращения огня на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения более 105 раз, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
За указанное время по позициям Армии обороны НКР было произведено порядка 1100 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, а также выпущено 52 снарядa из 60-мм и 26 снарядов из 82- миллиметровых минометов, а также по 3 снаряда из гранатометов СПГ-9 и РПГ-7.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР дали соразмерный ответ на наступательные действия противника и продолжили уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу”, - говорится в сообщении.