Առաջնագծում վերջին երկու օրերին իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է. Արծրուն Հովհաննիսյան 12/15/2015   14:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Թե՛ հայ-ադրբեջանական սահմանին, թե՛ ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում վերջին երկու օրերին իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է եղել:
Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշել է  ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Կարծես թե լարվածության որոշակի թուլացում է նկատվում, հայկական կողմը անկանոն կրակոցներին չի պատասխանում: Հայկական զինուժը շարունակում է սահմաններին իրավիճակը վերահսկողության տակ պահել: Ինչ վերաբերում է ադրբեջանական լրատվամիջոցներով տարածված այն տեղեկատվությանը, թե գիշերը հայկական կողմի հետ բախումների ժամանակ ադրբեջանցի զինվոր է զոհվել, ապա կարող եմ ասել, որ հավանաբար նախկինում զոհվածի մասին է խոսքը: Այս գիշեր բախումներ չեն եղել»,-ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները տեղեկատվություն են տարածել այն մասին, որ դեկտեմբերի 14-ին հայկական զինված ուժերի հետ բախումների հետևանքով զինվոր է զոհվել:

Арцрун Ованнисян: Ситуация на границе с Азербайджаном в последние два дня сравнительно спокойная 12/15/2015   15:04  |  Лента новостей
Ситуация на армяно-азербайджанской границе и карабахско-азербайджанской линии соприкосновения в последние два дня сравнительно спокойная. Об этом в беседе с корреспондентом ”Арменпресс” заявил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
“Наблюдается определенная деэскалация напряженности, армянская сторона не отвечает на беспорядочную стрельбу. ВС Армении продолжают контролировать ситуацию на границах. Что касается распространенных  в азербайджанских СМИ сведений о гибели азербайджанского солдата в ходе ночных боестолкновений с армянской стороной, то должен сказать, что никаких боестолкновений  минувшей ночью не было, и речь, по всей вероятности, идет о  ранее погибшем военнослужащем”, - цитирует Арцруна Ованнисяна СМИ.