Հայ դիրքապահներն անհրաժեշտության դեպքում դիմել են պատժիչ գործողությունների 12/14/2015   10:41  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 280 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /33 արկ/, 82 /53 արկ/, 120 /10 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից,  ՀԱՆ-17 /26 արկ/ և ՌՊԳ-7 /1 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայություն:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով պատժիչ գործողությունների:

В минувшие выходные азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня порядка 280 раз – Минобороны НКР 12/14/2015   11:02  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона в выходные нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой порядка 280 раз, сообщает Министерство обороны НКР.
За указанное время по позициям Армии обороны было произведено более 3000 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, а также выпущено 33 снаряда из 60 мм, 53 снаряда - из 82мм и 10 снарядов – из 120-миллиметровых минометов. Кроме того, противник обстрелял позиции Армии обороны из гранатометов АГС-17(26 снарядов) и РПГ-7(1 снаряд).
“Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними задачу, прибегая при необходимости к карательным действиям”, - говорится в сообщении.