Մեսսիի սուր պատասխանը քննադատներին 12/14/2015 11:02 | Մարզական
Armsport.am-ի տեղեկացմամբ՝ կատալոնական «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին պատասխանել է իրեն քննադատողներին, ովքեր «Ոսկե գնդակի» քառակի դափնեկրին մեղադրում են Արգենտինայի հավաքականում վատ ելույթների համար։
«Ինձ բարկացնում է, երբ ինչ-որ մեկն ասում է, որ ես եւ թիմակիցներս բավականաչափ ջանք չենք գործադրում՝ հանդես գալով հավաքականում։ Բավականաչափ հաջողակ էինք, որպեսզի մասնակցեինք վերջին երկու մրցաշարերի եզրափակչին։ Այդ դեպքում ի՞նչ եք ուզում։ Այո, չհաղթեցինք, բայց դուրս չմնացինք վաղ շրջանում։
Ինձ նյարդայնացնում են մարդիկ, ովքեր քննադատում են՝ առանց ուղեղը միացնելու։ Չեմ երգում եւ չեմ պատրաստվում խաղերից առաջ երգել Արգենտինայի օրհներգը։ Պարտադիր չէ երգել, որպեսզի այդ ամենը զգաս ներսում»,- Մեսսիի խոսքը մեջբերում է «TyC Sports»-ը։

Месси ответил на критику в свой адрес 12/14/2015   12:38  |  Спорт
Нападающий «Барселоны» Лионель Месси  признался, что не поёт гимн страны перед началом международных матчей. Об этим, как передает аrmsport.am Месси заявил в интервью TyC Sports.
«Меня бесит, когда кто-то говорит, что я и мои партнёры недостаточно стараются и не чувствуют всей ответственности, играя в футболке своей страны. Мы были достаточно удачливы, чтобы выйти в финалы двух крупных турниров, так какого чёрта?! Да, мы не победили, но и не вылетели в 1/8 финала. У нашей сборной были плохие времена, но мы их пережили",- заявил форвард «Барселоны».
Меня раздражают люди, которые критикуют, не включая мозг. Я не пою и не буду петь гимн сборной Аргентины перед матчами. Необязательно петь его, чтобы прочувствовать всё это в себе», — сказал Месси.