Մի օր այդ զենքը պետք է կրակեր. Գևորգ Կոստանյան 12/11/2015 15:30 | Քրեական խրոնիկոն
Զենքի ու ռազմամթերքի հայտնաբերմամբ, հանցավոր համագործակցության հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում օպերատիվ-հետախուզական գործողությունները կշարունակվեն:
Այս մասին այսօրվա ասուլիսում հայտարարեց ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը: Նրա գնահատմամբ, Ազգային անվտանգության ծառայությունն ու ոստիկանությունը, համագործակցելով, բավականին արդյունավետ աշխատանք են տարել, ինչի արդյունքում իրավապահ մարմիններին հաջողվել է վնասազերծել մի խումբ անձանց՝ զենքի ու ռազմամթերքի մեծ քանակությամբ:
ՀՀ գլխավոր դատախազը հայտարարեց, որ գործի առնչությամբ թերահավատ լինելու հիմքեր չունի. մի օր այդ զենքը պետք է կրակեր: Ուստի՝ ցանկացած քաղաքացի պետք է ուրախ լինի, որ ինչ-որ վտանգ կամ հանցագործություն կանխվել է:

Генпрокурор Армении не имеет оснований для скепсиса по поводу дела об обезвреженной в Ереване вооруженной группе 12/11/2015   16:44  |  Криминальная хроника
Генеральный прокурор Армении Геворк Костанян. на встрече с журналистами в пятницу заявил, что у него нет оснований для скепсиса по поводу дела об обезвреженной в конце ноября в Ереване вооруженной группе.
“Однажды это оружие выстрелило бы. Поэтому каждый гражданин должен быть рад тому, что удалось предотвратить угрозу и преступление”, - сказал он.
Он также проинформировал, что по делу продолжаются оперативные–розыскные мероприятия.
Кроме того, были обнаружены карты и схемы Еревана и Гюмри с пометками, соответствующая литература, что, как отмечалось в сообщении СНБ, подтверждает факт подготовки членами преступного сообщества особо тяжких преступлений.