Հարուցվել է քրեական գործ՝ թիվ 11/03 ընտրատեղամասում մեկից ավելի անգամ քվեարկելու դեպքի առթիվ 12/11/2015   17:02  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
Երևանի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում պարզելու թիվ 11/03 ընտրատեղամասում մեկից ավելի անգամ քվեարկելու դեպքի բոլոր հանգամանքները։
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության հաղորդմամբ՝ դեկտեմբերի 6-ին Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ հակակոռուպցիոն կենտրոնի ինտերնետային կայքում հրապարակվել են լուսանկարներ և ահազանգ առ այն, որ թիվ 11/03 ընտրատեղամասում «Լուսանկարում պատկերված ընտրողն երկու անգամ տարբեր հագուստներով քվեարկել է»:
Նշված առերևույթ խախտման դեպքի առթիվ Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության կողմից հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 153-րդ հոդվածի հատկանիշներով (մեկից ավելի անգամ կամ այլ անձի փոխարեն քվեարկելը), որով նախաքննությունն իրականացվում է Երևանի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում։
16:28 11/12/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ53 տեղամասերի քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկի արդյունքում և՛ «Այո», և՛ «Ոչ» քվեարկված քվեաթերթիկների թիվը նվազել է
14:58 11/12/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներԱվետիսյանների անունները ներառված չեն եղել ընտրացուցակներում
13:48 11/12/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներՎարդգես Գասպարին խոչընդոտել է թիվ 9/15 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի աշխատանքները. հարուցվել է քրեական գործ

СК Армении выясняет обстоятельства повторного голосования на участке №11/03 в Ереване 12/11/2015 18:01 | Конституционные реформы
Уголовное дело возбуждено по факту повторного голосования на избирательном участке №11/03 в ходе прошедшего в воскресенье референдума по реформе Конституции Армении.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета, предпринимаются меры по установлению всех обстоятельств повторного голосования на избирательном участке 11/03.
На сайте антикоррупционного центра “Трансперенси Интернешнл” 6 декабря были опубликованы фотографии, а также сообщение, согласно которому запечатленный на фотоснимке человек дважды проголосовал в разной одежде на избирательном участке №11/03.
“По факту предполагаемого нарушения Прокуратурой административного района Шенгавит было возбуждено уголовное дело по признакам статьи 153 (Голосование более одного раза или вместо другого лица)Уголовного кодекса РА, по которому предварительное расследование ведет следственный отдел по административному району Шенгавит следственного управления по городу Ереван”, - говорится в сообщении.