Հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցի հետևանքով զոհվել է պայմանագրային զինծառայող. հարուցվել է քրեական գործ 12/11/2015   16:46  |  Քրեական խրոնիկոն
Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից պայմանագրային զինծառայող, լեյտենանտ Վարդան Արթուրի Վարդանյանի սպանության դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 08:50-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով կրծքավանդակի շրջանում հրազենային վնասվածք է ստացել և տեղում մահացել պայմանագրային զինծառայող, լեյտենանտ Վարդան Արթուրի Վարդանյանը:
Առաջին կայազորային քննչական բաժնում ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

Уголовное дело возбуждено по факту убийства противником армянского военнослужащего-контрактника 12/11/2015   17:12  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства противником военнослужащего контрактной службы, лейтенанта Вардана Артуровича Варданяна, сообщается на сайте Следственного комитета Армении.
“Военнослужащий-контрактник, лейтенант Вардан Артурович Варданян погиб на месте от огнестрельного ранения в грудь полученного в результате выстрела произведенного противником в направлении боевого поста оборонительного участка N-воинской части 11 декабря 2015 года около 08:50”, - говорится в сообщении.
Дело заведено первым гарнизонным следственным отделом по статье “убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма”. Ведется предварительное расследование.