Գազալցակայանում կոմպրեսորից տեղի է ունեցել գազի արտահոսք՝ հրդեհի բռնկմամբ 12/10/2015 10:48 | Արտակարգ պատահարներ
Դեկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 05.59-ին, ՀՀ ՏԿԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում տեղադրված «ՍՈՍ ՍԻՍԹԵՄՍ» հակահրդեհային ազդարարման համակարգով ազդանշան է ստացվել Երևան-Սևան ավտոճանապարհին գտնվող գազալցակայանից:
Պարզվել է, որ Մ-4 ավտոճանապարհի Երևան-Սևան հատվածի 18-րդ կմ-ին գտնվող գազալցակայանում կոմպրեսորից տեղի է ունեցել գազի արտահոսք՝ հրդեհի բռնկմամբ, և պայթել է կոմպրեսորի հովացման համակարգը (ռադիատոր), ինչի հետևանքով փլուզվել է կոմպրեսորային տեղամասի պատը (3 քմ):
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 06.35-ին, մարվել՝ 07.03-ին: Այրվել է 1 ցուցիչներիի վահանակ, 1 էլ. վահանակ և մալուխ (20 գմ):

Взрыв произошел на одной из АГЗС на трассе Ереван-Севан 12/10/2015 10:57 | Чрезвычайное просшествие
Утечка газа на одной из газозаправочных станций, расположенных вдоль трассы Ереван –Севан, привела к пожару и взрыву, сообщается на официальном сайте министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армении.
10 декабря в 05:59 по установленной в национальном центре кризисного управления МТУЧС Армении системе пожарной сигнализации “СОС СИСТЕМС” поступило сообщение из газозаправочной станции.
Выяснилось, что произошла утечка газа из компрессора с последующим возгоранием и взрывом системы охлаждения компрессора (радиатор), в результате чего обрушилась стена компрессорной станции (3 км).