Հովիկ Աբրահամյանը կարծում է, որ ընտրախախտումների տեսանյութերը մոնտաժված են 12/08/2015 15:52 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Ես` որպես «Այո»-ի շտաբի ղեկավար, արել եմ ամեն ինչ, որ ընտրություններն անցնեն անաչառ և թափանցիկ,- այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:
Իսկ եթե կան դժգոհություններ, Հովիկ Աբրահամյանը խորհուրդ է տալիս դիմել պատկան մարմիններին:
Լրագրողների դիտարկմանը, որ տեսանյութեր կան, որոնք ապացուցում են, որ քվեարկության օրն ընտրակաշառք է բաժանվել, Հովիկ Աբրահամյանը համոզմունք հայտնեց, որ դրանք իրական չեն, մոնտաժված են և տարածել են այն մարդիկ, ովքեր ուզում են ստվերել ընտրությունների արդյունքները:
«Այս տեխնիկայի պայաններում բազմաթիվ նկարներ են ստեղծում և գցում համացանց,- ասաց Հովիկ Աբրահամյանը,- Ես գնտում եմ, որ դրանք մոնտաժված են»: Իսկ, եթե ապացուցվի հակառակը, վարչապետը խեստացավ` մեղավորները կպատժվեն:
«Երբ որ ստուգվեն փաստերը, արձանագրվի, որ եղել են խախտումներ, դրանից հետո կպատժվեն բոլոր խախտում իրականացնողները: Ընտրություններից առաջ հավաքել ենք պատասխանատուներին, զգուշացրել ենք, որ որևէ մեկն արջի ծառայություն չմատուցի: Ասել ենք՝ հիմա եթե մարդն ինչ-որ քայլեր է կատարել, պետք է պատասխանատվության ենթարկվի»,- ասաց նա:
Լրագրողները վարչապետից հետաքրքրվեցին նաև` որտեղ է լինելու ինքը` նոր Սահմանադրության ու կառավարկման համակարգի փոփոխությունից հետո:
«Հանրաքվեից հետո կառավարությունը չի լուծարվում, դեռ մինչև 2017 թվականի ընտրությունները կաշխատենք, հետո կտեսնենք: Եթե խորհրդարանական ընտություններում հաղթենք, իսկ ես գիտեմ, որ Դուք ուզում եք, որ Հանրապետականը հաղթի, նոր կորոշենք»,- ասաց ա:

Премьер-министр Армении допускает, что видеоролики о нарушениях на референдуме могли смонтировать 12/08/2015   18:28  |  Актуальная тема
Премьер-министр Армении Овик Абраамян заявил во вторник журналистам, что видеоматериалы о нарушениях на референдуме по реформе Конституции могли смонтировать.
По  мнению премьера, эти материалы растиражировали те, кто хочет бросить тень на итоги голосования на референдуме.
“В условиях наличия современной техники создается множество фотографий, которые потом выкладывают в Сеть”, - заявил Овик Абраамян, пообещав наказать виновных, если будет доказано обратное. Овик Абраамян посоветовал по поводу нарушений обратиться к компетентным органам.
Премьер отметил, что они призывали организовать прозрачное голосование и просили ответственных лиц не оказывать медвежьих услуг.
“Я как руководитель агитштаба правящей Республиканской партии Армении сделал все возможное, чтобы референдум прошел беспристрастно и прозрачно”, - сказал он.
Журналисты поинтересовались у него, какую должность он займет после изменения Конституции и системы госуправления.
“Правительство Армении не будет расформировано и продолжит работу до парламентских выборов 2017 года, а там видно будет”, - сказал в ответ журналистам Овик Абраамян.