Հայ դիրքապահներն իրենց պատժիչ գործողություններով ճնշում են հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը 12/08/2015   10:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից շարունակվում է ինտենսիվորեն խախտվել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ դեկտեմբերի 7-ին և լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 /137 արկ/, 82 /209 արկ/, 120 /52 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 /93 արկ/, ՌՊԳ-7 /11 արկ/ տիպի նռնականետերից, ինչպես նաև TR-107 տիպի զենիթահրթիռային կայանքից /42 արկ/ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ իրենց պատժիչ գործողություններով ճնշելով հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը:

Азербайджан продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня – Минобороны НКР 12/08/2015   10:27  |  Лента новостей
Азербайджан продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Азербайджанская сторона 7 декабря и в ночь на 8 декабря нарушила режим прекращения огня около 250 раз. За указанное время по позициям Армии обороны было произведено более 2700 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, а также выпущено 137 снарядов из 60 мм, 209 снарядов - из 82 мм и 52 снарядов - из 120-миллиметровых минометов.
Кроме того противник обстрелял позиции Армии обороны из гранатометов АГС-17(93 снаряда) и РПГ-7(11 снарядов), а также применил РСЗО TR-107(42 снаряда).
“Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно нести боевое дежурство, пресекая агрессию противника карательными действиями”, - говорится в сообщении.