Հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի զենիթահրթիռային կայանք 12/07/2015   10:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հակառակորդը շարունակում է տարբեր տրամաչափի հրաձգային, ականանետային և հրթիռային  զինատեսակներից ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Դեկտեմբերի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 240 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /140 արկ/, 82 /415 արկ/, 120 /67 արկ/ միլիմետրանոց ականանետերից, ՀԱՆ-17 /20 արկ/ և ՌՊԳ-7 /2 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4300 կրակոց: Հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի զենիթահրթիռային կայանք /63 արկ/:
11:29 04/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդը Թալիշի ուղղությամբ ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման հերթական փորձ. հայկական կողմը զոհ ունի
10:31 03/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱվելի քան 1000 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ
11:02 02/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊառավաքարում հակառակորդի կրակոցներից ավտոմեքենա է այրվել
10:38 02/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՏարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց
10:51 01/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը

Азербайджанская сторона продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня с применением РСЗО TR-107 12/07/2015   10:49  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона продолжает интенсивно нарушать режим прекращения огня с использованием стрелкового оружия различных калибров и минометов, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
ВС Азербайджана 6 декабря и в ночь на 7 декабря нарушили режим прекращения огня около 240 раз. За указанное время по позициям Армии обороны было произведено более 4300 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, а также выпущено 60 снарядов из 60 мм, 415 снарядов - из 82 мм и 67 снарядов - из 120-миллиметровых минометов.
Кроме того противник обстрелял позиции Армии обороны из гранатометов АГС-17(20 снарядов) и РПГ-7(2 снаряда), а также применил РСЗО TR-107(63 снаряда).
“Передовые подразделения Армии обороны сохраняют полный контроль над ситуацией на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство”, - говорится в сообщении.
13:26 04/12/2015  |  Актуальная темаУголовное дело возбуждено по факту убийства азербайджанскими диверсантами армянского военнослужащего
12:06 04/12/2015  |  Лента новостейВоеннослужащий Армии обороны НКР погиб при отражении азербайджанской диверсии
10:36 03/12/2015  |  Актуальная темаАзербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня около 50 раз – Минобороны НКР
11:10 02/12/2015  |  Актуальная темаГражданский автомобиль загорелся в армянском селе Паравакар в результате обстрела с азербайджанской стороны
10:46 02/12/2015  |  Актуальная темаАзербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня порядка 60 раз – Минобороны НКР