Հակառակորդի կողմից հայ զինծառայողի նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ 12/06/2015   18:43  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ հակառակորդի կողմից հայ զինծառայողի նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 05.12.2015թ.՝ ժամը 18:45-ի սահմաններում հակառակորդի կողմից N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական հենակետի վրա ականանետից արձակված ականի պայթունի հետևանքով բեկորային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Վարազդատ Իշխանի Խաչատրյանը: Վերջինիս վիճակը գնահատվում կայուն ծանր:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով, շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով,  սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ, կատարվում է նախաքննություն:
11:29 04/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդը Թալիշի ուղղությամբ ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման հերթական փորձ. հայկական կողմը զոհ ունի
10:31 03/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱվելի քան 1000 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ
11:02 02/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊառավաքարում հակառակորդի կրակոցներից ավտոմեքենա է այրվել
10:38 02/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՏարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց
10:51 01/12/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը

Уголовное дело возбуждено по факту предпринятого противником покушения на убийство армянского военнослужащего 12/06/2015   18:52  |  Актуальная тема
Третьим гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления возбуждено уголовное дело по факту предпринятого противником покушения на убийство армянского военнослужащего.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 5 декабря 2015 года, около 18:45 в результате взрыва мины, выпущенного противником из миномета в направлении боевого опорного пункта оборонительного участка N-воинской части, осколочное ранение получил солдат срочной службы, младший сержант Вараздат Ишханович Хачатрян.  Состояние его здоровья оценивается как стабильно тяжелое.
Третьим гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по факту покушения на убийство, совершенного организованной группой по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма способом, опасным для жизни многих людей. Ведется предварительное расследование.