Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ստուգվում են ընտրակաշառքի վերաբերյալ ահազանգերը 12/06/2015 15:18 | Սահմանադրական բարեփոխումներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ստացվել են մամուլի հրապարակումները՝ ընտրակաշառք բաժանելու վերաբերյալ «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ» հակակոռուպցիոն կենտրոնի և «Հելսինկյան Քաղաքացիական Ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակ»-ի կողմից արձանագրված դեպքերի վերաբերյալ։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, ահազանգերից մեկը վերաբերում է Վանաձորի թիվ 30/6 ընտրական տեղամասային հանձնաժողովի նախագահին, մյուս 2-ը՝ Լոռու մարզի ընտրողներին ընտրակաշառք բաժանելու վերաբերյալ։
Ընտրակաշառքի վերաբերյալ հրապարակումները Լոռու մարզային քննչական վարչություն է ուղարկվել Լոռու մարզի դատախազի կողմից:
Կատարվում է քննություն՝ մատնանշված հանգամանքներն ստուգելու և օրենքով սահմանված կարգով ընթացք տալու համար։

СК Армении проверяет сообщения о раздаче избирательных взяток в Лорийской области 12/06/2015 15:35 | Конституционные реформы
Следственным управлением Следственного комитета Армении по Лорийской области получены публикации в СМИ о зафиксированных антикоррупционным центром “ Трансперенси Интернешнл” и Ванадзорским офисом Хельсинкской гражданской ассамблеи случаях раздачи избирательных взяток на референдуме по Конституции.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, одно из сообщений касается председателя Ванадзорской избирательной комиссии №30/6, а второе – раздачи взяток избирателям Лорийской области.
Публикации об избирательных взятках были направлены в следственное управление по Лорийской области прокурором Лорийской области.
“Ведется расследование для проверки указанных обстоятельств и дачи хода в установленном законом порядке”, - говорится в сообщении.