Ահազանգ՝ 26/29 ընտրատեղամասից. ՀԱԿ-ի կողմից նշանակված ընտրական հանձնաժողովի անդամը բարկացած հարվածել և կոտրել է քվեատուփը 12/06/2015   11:29  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
Դեկտեմբերի 6-ին՝ ժամը  8:30-ին, Կոտայքի մարզի Քասախ գյուղի միջնակարգ դպրոցում տեղակայված 26/29 ընտրատեղամասում ծառայություն կատարող ոստիկանից ոստիկանության Նաիրիի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ  նշված ընտրատեղամասի ընտրական հանձնաժողովի նախագահն իրեն հայտնել է, որ ընտրական հանձնաժողովի անդամներից մեկը կոտրել է քվեատուփը: Այս մասին տեղեկացնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Մեկնած օպերատիվ խմբին ՀԱԿ-ի կողմից ընտրական հանձնաժողովի անդամ նշանակված  Վիգեն Դավթյանը հաղորդում է տվել, թե խախտում է նկատել, ինչից հետո ինքը բարկացած հարվածել և կոտրել է քվեատուփը:

Назначенный от АНК член комиссии референдума по реформе Конституции Армении разбил урну 12/06/2015   12:03  |  Конституционные реформы
Один из членов комиссии референдума по реформе Конституции Армении спустя полчаса после начала голосования разбил урну. Об этом, как передает пресс-служба Полиции Армении, сообщил полицейскому председатель избирательной комиссии избирательного участка №26/29, расположенного в средней школе села Касах Котайской области.
Прибывшей на место оперативной группе, член избирательной комиссии от оппозиционного “Армянского национального конгресса” Виген Давтян заявил о нарушении в ходе голосования, после чего, придя в гнев, сломал урну.