Բոլոր ընտրատեղամասերը, բացառությամբ ՔԿՀ-ում կազմավորվածների, առավոտյան ժամը 8-ից բացվել են. Տիգրան Մուկուչյան 12/06/2015 09:28 | Ընտրական իրավունք
Հանրաքվեի քվեարկությունն ընթանում է բնականոն հունով: Այս մասին ՀՀ հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովի տեղեկատվական կենտրոնում հայտնեց հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը:
Ըստ նրա` քվեարկության անցկացման համար հանրապետության տարածքում կազմավորվել է 1997 ընտրատեղամաս, որոնցից 8-ը քրեակատարողական հիմնարկներում: Վերջիններից մեկում քվեարկությունը կմեկնարկի ժամը 11-ին, մնացած 7-ում` ժամը 17-ին:
Առավոտյան ժամը 8-ից, բացառությամբ ՔԿՀ-երում կազմավորվածների, մնացած 1989-ը բացվել են, և քվեարկությունն ընթանում է:
Տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում ընդգրկված 18 976 քաղաքացիներից առավոտյան չեն ներկայացել 141-ը, որոնց փոխարեն ընտրատարաշքային ընտրական հանձնաժողովների նախագահներն նշանակումներ են կատարել:
Տ.Մուկուչյանը հայտնեց նաև, որ ընտրատեղամասերի 85-90 տոկոսում առավոտյան ներկա էին դիտորդներ, վստահված անձինք կամ լրագրողներ:

Голосование на референдуме по изменениям в Конституцию Армении проходит в штатном режиме – глава ЦИК 12/06/2015   10:06  |  Избирательное право
Голосование на референдуме проходит в штатном режиме, сообщил председатель Центральной избирательной комиссии Тигран Мукучян из пресс-центра ЦИК.
Он проинформировал, что на территории республики в сформировано 1997 избирательных участка, 8 из которых– в уголовно-исполнительных учреждениях, один из них, в соответствии с решением ЦИК, откроется в 11:00, а остальные - в 17:00.
На остальных 1989 избирательных участках голосование проходит с 08:00.
Сегодня утром из 18 976 граждан, включенных в состав участковых избирательных комиссий не явился 141, вместо которых главы соответствующих избирательных комиссий произвели назначения.
Мукучян также сообщил, что на 85-90% избирательных участков с утра уже присутствовали наблюдатели, доверенные лица и журналисты.