Հերթական անգամ ադրբեջանական քարոզչամեքենան կեղծ լուրեր է տարածել. Արծրուն Հովհաննիսյան 12/05/2015   14:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական քարոզչամեքենան կեղծ լուրեր է տարածել, ինչը միտված է ՀՀ-ում ընտրությունների ժամանակ, իրավիճակը ապակայունացնելուն: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննսիսյանը:
Հերթական անգամ ադրբեջանական քարոզչամեքենան կեղծ լուրեր է տարածել, որում նշում է հստակ անուններ: Այդ ամենը լիարժեք կեղծիք է, որին ԼՂՀ ՊԲ-ը մանրամասն կանդրադառնա: Սակայն դրված տեսանյությում նրանք փաստորեն խոստովանում են իրենց խախտումները, որի համար ադրբեջանական ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը դեռ պատասխանատվություն է կրելու՝ բոլոր ձևերով:
Ինչպես արդեն նշել եմ, այս ամենը արվում է նաև՝ ՀՀ-ում ընտրությունների ժամանակ իրավիճակը ապակայունացնելու նպատակով:

Арцрун Ованнисян: Очередной дезой азербайджанская сторона признала факт нарушения ею режима перемирия 12/05/2015 15:29 | Лента новостей
Азербайджанские СМИ распространяют дезинформацию для дестабилизации ситуации в ходе референдума в Армении. Об этом пресс-секретарь МО Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в соцсети Facebook.
Напомним ряд азербайджанских СМИ распространили ложные сведения о якобы гибели высокопоставленного военного Минобороны НКР в ходе артиллерийского удара по позициям Армии обороны.
“Азербайджанская пропаганда в очередной раз распространила дезинформацию с указанием конкретных имен. Это от начала до конца ложь. Что же касается тиражируемого видео, Арцрун Ованнисян отметил, что “фактически, азербайджанская сторона признала факт нарушений ею режима прекращения огня, за что военно-политическое руководство Азербайджана непременно понесет ответственность”, - отметил он.